Malcolm nie lubi zwierząt. To kłopotliwe, ponieważ cała jego rodzina je uwielbia. W ich domu jest pełno zwierząt. Nie ma tam natomiast tego, co lubi Malcolm, na przykład laptopa, którego chciał dostać na urodziny. Jedyną pociechą jest szkolna wycieczka klas szóstych, na którą zapisali go rodzice. Malcolm właśnie jedzie na nią autokarem i już zbliża się… O nie! Do farmy!

W ciągu kilku dni chłopiec przeżyje mnóstwo przygód. Wiele nauczy się o zwierzętach. Nawet więcej, niż by chciał. Dowie się, jak to jest być zwierzęciem. I to nie jednym. Czy po tym wszystkim będzie taki sam jak wcześniej?

Książki Davida Baddiela są pełne humoru, takiego, który rozśmiesza młodych czytelników. Ale jest w nich także sporo refleksji, prowokujące do przemyśleń pytania, które wypływają wprost z doświadczeń młodych ludzi. “Akademia Wynajmu Rodziców” to powieść o tym, o czym wielu małolatów czasem myśli w przypływie gniewu: może lepiej byłoby mieć fajniejszych rodziców?… “Magiczny kontroler” odwołuje się do doświadczeń młodzieży z grami komputerowymi. “Zwierzochłopiec” rownież zaprasza do przemyśleń równocześnie bawiąc poczuciem humoru.

c

Zwierzochłopiec

David Baddiel

Wydawnictwo Lemoniada.pl

c