W Juniorowie każdy rodzic i nauczyciel znajdzie pomocną i praktyczną wiedzę na temat dzieci w wieku szkolnym – od pierwszaka do nastolatka. Piszemy o wychowaniu, edukacji, psychologii i rozwoju, zdrowiu, ruchu i aktywności, zabawach i rozrywce, opisujemy miejsca, wydarzenia, książki, filmy, gry, multimedia, produkty i usługi dla dzieci oraz dla rodzin.

Tworząc teksty Juniorowa sięgamy do wiedzy ekspertów z różnych dziedzin, do badań naukowych oraz publikacji sprawdzonych polskich i zagranicznych serwisów o edukacji i wychowaniu.

Wpisy podzieliliśmy na kategorie:

Wychowanie i rozwój

Tu znajdziesz wszelkie tematy związane z rozwojem dzieci od 6 do 18 lat, piszemy o problemach wychowawczych i jak sobie z nimi radzić.

Jeśli jesteś rodzicem nastolatka, zajrzyj do podkategorii Nastolatki. Tu piszemy o wszystkim, co wiąże się z tym szczególnym etapem życia dziecka (i rodziców).

Edukacja

To kategoria o szkole, edukacji pozaszkolnej, domowej, alternatywnej, o szkolnych problemach, ciekawych pomysłach na efektywną naukę. Tu także pokazujemy przykłady godnych uwagi rozwiązań, na jakie trafiliśmy odwiedzając szkoły, rozmawiając z nauczycielami i ekspertami z dziedziny edukacji.

Zdrowie

W tej kategorii piszemy o wszystkim, co ma wpływ na zdrowie dzieci.

Lifestyle

Tu znajdziesz nasze propozycje ciekawego spędzenia wolnego czasu. Opisujemy ciekawe miejsca, recenzujemy książki i filmy, polecamy gry i zabawy oraz multimedia. Tu znajdziesz też opisy produktów i usług, które przetestowaliśmy wspólnie z naszymi dziećmi.

Rodzice

Jak to jest być mamą, być tatą, z czym musimy sobie poradzić, co nas cieszy, a co martwi? Tu znajdziesz też praktyczny poradnik dotyczący rożnych aspektów rodzinnego życia – od wyboru samochodu po pomysły na prezenty dla dzieci, od podpowiedzi, co spakować dziecku na letni wyjazd, po sposoby na zakupy szkolnej wyprawki.

Nauczyciele

Jeśli jesteś nauczycielem, to jest miejsce stworzone specjalnie dla Ciebie. Znajdziesz tu pomysły, pomoce i źródła, które mogą przydać Ci się w codziennej pracy z dziećmi. Opisujemy też interesujące rozwiązania edukacyjne i sylwetki nauczycieli, którymi warto się inspirować oraz problemy związane z zawodem nauczyciela – to w sekcji Być nauczycielem.

W serwisach parentingowych najwięcej jest o niemowlętach. Kiedy nasze dzieci wyrosły z pieluch, zamarzyło nam się miejsce w internecie, które opowiadałoby o starszych dzieciach. I tylko o nich – bez ząbkowania, laktacji, rankingów wózków. Chcieliśmy, żeby wiedza o szkolnym okresie życia dzieci znalazła się w jednym miejscu, była łatwo dostępna i przystępnie napisana.