O nas

c

W serwisach parentingowych najwięcej jest o niemowlakach. Kiedy moje dzieci wyrosły z pieluch, zamarzyło mi się miejsce w internecie, które byłoby o starszych dzieciakach. I tylko o nich – bez ząbkowania, laktacji, rankingów wózków. Towarzyszenie w rozwoju 5-12 letniemu Juniorowi, który patrzy na świat z intensywną wnikliwością, jest zachłannie ciekawy wszystkiego, zadaje dociekliwe pytania i rozpędza się na ścieżce edukacji jest fascynujące i może być bardzo rozwijające również dla rodziców. Niezależnie od tego, czy dzieci uczą się w szkole, czy pozaszkolnie – jest wiele ważnych, ciekawych, inspirujących tematów, o których warto napisać, o których warto przeczytać.

Z tego marzenia powstało Juniorowo.

Elżbieta Manthey

 

c

Redakcja:

IMG_2533

c

Elżbieta Manthey

Pomysłodawczyni i założycielka Juniorowa, dziennikarka, mama Tymona i Marysi, żona Krzysztofa. Studiowała filozofię i dziennikarstwo. Uwielbia książki, panoramę z Wielkiej Rawki w Bieszczadach, podróżowanie z mężem i dziećmi oraz spotkania z przyjaciółmi.

 c

cc

c

Wojciech Musiał

Współzałożyciel Juniorowa. Z wykształcenia nauczyciel języka angielskiego, ale niepraktykujący. Dziennikarz radiowy, obecnie pracuje w Radiu Kraków, wcześniej w RMF Classic i w Złotych Przebojach. Ojciec Stasia i Zosi, mąż Anetki. Lubi jazz, jogę i święty spokój. Nie lubi braku poczucia humoru, hałasu i zapachu, który powstaje z połączenia wystygłej herbaty z ogryzkiem od jabłka.

c

 

Piszą dla nas:c

creceived_1316953434984695

Anita Dybowska – mama trójki dzieci. Lektor, metodyk. Pracuje w szkole językowej. Jest EduEkspertem w Fundacji EduTank. Interesuje się psychologią. Bardzo lubi czytać książki i tańczyć.

c

 

c

cc

ola_jurkowska (2)

c

Ola Jurkowska

Nauczyciel języka angielskiego, któremu praca w szkole uzmysłowiła, jak absurdalne może to być zajęcie. W trosce o własne dzieci stara się zatem na własną rękę szukać sensownych rozwiązań w tej dziedzinie. Prowadzi bloga o edukacji, wychowaniu i zabawie – www.naszekluski.pl.

c

c

cJoanna Maj-Kirsz

Joanna Maj-Kirsz – absolwentka polonistyki i filozofii, nauczycielka. Jest przekonana, że dobra literatura dedykowana dzieciom może przynieść wiele korzyści również dorosłym. Pisanie o niej sprawia jej satysfakcję i przyjemność. Lubi kawę, LP3 i poznawanie nowych miejsc. Spełnia się rodzinnie. W Juniorowie pisze o dobrej literaturze dla dzieci.

c

c

Kinga Pukowskac

Kinga Pukowska – z wykształcenia specjalistka w zakresie żywienia człowieka, z zamiłowania doula i doradca chustowy, z powołania żona i mama trójki dzieci, obecnie edukowanych domowo. Swoje doświadczenia edukacji domowej opisuje na blogu Pozytywy Edukacji Entuzjastka Rodzicielstwa Bliskości oraz Slow Parenting. Od lat wspiera młodych rodziców na początku ich nowej drogi. Prezes Fundacji Polekont – Istota Przywiązania.

c

 

 

c

6 komentarzy

 • Babcia

  Trafiłam tu przypadkowo czytając listę najlepszych książek dla dzieci i młodzieży na rok 2016 i już….nie odejdę!
  Gratuluję fantastycznej strony-blogu i pozdrawiam sedecznie
  Babcia przesłodkich Maluchów

 • Edyta

  Trafiłam niedawno, przy zadaniach domowych.
  Zostaję tu 🙂

  • Elżbieta Manthey

   A my po takich komentarzach mamy jeszcze większą motywację do pisania o ważnych sprawach dzieci i rodziców 🙂

 • Gratuluję pomysłu na blog, a zespół autorów imponujący. Będę polecać, pozdrawiam serdecznie:-)