O nas

Juniorowo to blog, w którym znajdziecie wiedzę na temat dzieci w wieku szkolnym – od pierwszaka do nastolatka.

c

Nie jest to pamiętnik naszego rodzicielstwa, codzienne doświadczenia traktujemy jako impuls do poszukiwania wiedzy i odpowiedzi na pojawiające się pytania, praktycznych wskazówek i inspiracji do bycia coraz lepszymi rodzicami. Tą wiedzą dzielimy się w naszym blogu. Piszemy o wychowaniu, psychologii i rozwoju, zdrowiu, ruchu i aktywności, zabawach i rozrywce, opisujemy miejsca, wydarzenia, książki, filmy, gry, multimedia, produkty i usługi dla dzieci oraz dla rodzin.

Tworząc teksty Juniorowa sięgamy między innymi do wiedzy ekspertów z różnych dziedzin, do badań naukowych oraz publikacji sprawdzonych polskich i zagranicznych serwisów o edukacji i wychowaniu.

Jedną z najważniejszych aspektów rozwoju dziecka jest edukacja, a nauczyciele są niezwykle ważnymi osobami w życiu dzieci. Dlatego Juniorowo tworzymy jako przestrzeń zarówno dla rodziców, jak i nauczycieli – podpowiadając im przykłady ciekawych rozwiązań edukacyjnych, pisząc o problemach współczesnej szkoły i pomysłach na jej zmianę.

Kilka słów o nas:

c

Elżbieta Manthey – jestem dziennikarką i blogerką. Współpracuję z Gazetą Wyborczą, pisałam dla miesięcznika GaGa i kwartalnika Twój Junior. Mam dwoje dzieci – Marysię i Tymona. Angażuję się w różne działania na rzecz lepszej edukacji i świata przyjaznego dzieciom. Tropię nowinki i ciekawe pomysły edukacyjne. Piszę o wychowaniu opartym na szacunku wobec dzieci. Uwielbiam książki – również te dla młodych czytelników. Moje ulubione miejsce na Ziemi to Wielka Rawka w Bieszczadach, z której rozciąga się zjawiskowa panorama gór. Najlepiej odpoczywam podróżując z mężem i dziećmi oraz spotykając się z przyjaciółmi.

c

c

c

c


c

Wojciech Musiał – z wykształcenia jestem nauczycielem języka angielskiego, Od lat pracuję jako dziennikarz radiowy, m.in. w Radiu Kraków, RMF Classic i Złotych Przebojach. Jestem ojcem Stasia i Zosi. Lubię tematy związane ze zdrowiem, rodzinnym podróżowaniem, a szczególnie bliski jest mi temat stymulowania dziecięcej samodzielności. Poza tym lubię jazz, jogę i święty spokój. Nie znoszę braku poczucia humoru, hałasu a także specyficznego  zapachu, który powstaje z połączenia wystygłej herbaty z ogryzkiem od jabłka.

c

c

c

Zapraszamy do Juniorowa także ekspertów z różnych dziedzin, nauczycieli i rodziców, którzy dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem.

 

Jak powstało Juniorowo

W serwisach parentingowych najwięcej jest o niemowlętach. Kiedy nasze dzieci wyrosły z pieluch, zamarzyło nam się miejsce w internecie, które byłoby o starszych dzieciach. I tylko o nich – bez ząbkowania, laktacji, rankingów wózków. Towarzyszenie w rozwoju 6-16 letniemu Juniorowi, który patrzy na świat z intensywną wnikliwością, jest zachłannie ciekawy wszystkiego, zadaje dociekliwe pytania i rozpędza się na ścieżce edukacji jest fascynujące i może być bardzo rozwijające również dla rodziców. Chcieliśmy, żeby wiedza o szkolnym okresie życia dzieci znalazła się w jednym miejscu, była łatwo dostępna i przystępnie napisana.

6 komentarzy

 • Babcia

  Trafiłam tu przypadkowo czytając listę najlepszych książek dla dzieci i młodzieży na rok 2016 i już….nie odejdę!
  Gratuluję fantastycznej strony-blogu i pozdrawiam sedecznie
  Babcia przesłodkich Maluchów

 • Edyta

  Trafiłam niedawno, przy zadaniach domowych.
  Zostaję tu 🙂

  • Elżbieta Manthey

   A my po takich komentarzach mamy jeszcze większą motywację do pisania o ważnych sprawach dzieci i rodziców 🙂

 • Gratuluję pomysłu na blog, a zespół autorów imponujący. Będę polecać, pozdrawiam serdecznie:-)