Elżbieta Manthey

Jestem dziennikarką i blogerką. Mam dwoje dzieci – Marysię i Tymona – które chodzą do szkoły.

Moim oczkiem w głowie jest dobra edukacja – śledzę nowinki i ciekawe pomysły, piszę o tym, co można zrobić, by edukacja dorosła do wyzwań XXI wieku, angażuję się w różne działania na rzecz lepszej edukacji. Tworzę reportaże i wywiady oraz artykuły o rodzicielstwie oraz wychowaniu opartym na szacunku. Chętnie sięgam do fachowych publikacji i badań, zarówno polsko- jak i anglojęzycznych.

Uwielbiam książki – również te dla młodych czytelników. Moje ulubione miejsce na Ziemi to Wielka Rawka w Bieszczadach, z której rozciąga się zjawiskowa panorama gór. Najlepiej odpoczywam odwiedzając ciekawe miejsca z moją rodziną i doświadczając świata wspólnie z dziećmi.

 

Wojciech Musiał

Z wykształcenia jestem nauczycielem języka angielskiego. Przez wiele lat pracowałem jako dziennikarz radiowy m.in. w Radiu Kraków, RMF FM, RMF Classic i Złotych Przebojach. Jestem ojcem dwójki dzieci w wieku szkolnym: Stasia i Zosi.

Specjalizuję się w tematach związanych ze zdrowiem, rodzinnym podróżowaniem oraz nowinkami technologicznymi. Szczególnie bliski jest mi temat stymulowania dziecięcej samodzielności.

Mam radiowy głos i swobodę wystąpień publicznych. Chętnie dzielę się swoim doświadczeniem w czasie dyskusji i wykładów. Poza tym kocham jazz i angielskie poczucie humoru. Nie znoszę hałasu oraz braku dystansu do siebie.

 

Goście w Juniorowie

Zapraszamy do Juniorowa także ekspertów z różnych dziedzin, nauczycieli i rodziców, którzy dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem.