Od 14 września 2019 dzieci w Warszawie mają nowe miejsce zabawy. Smart Kids Planet – Centrum Mądrej Zabawy jest czymś pomiędzy salą zabaw a centrum nauki. Stworzona dla dzieci od 0 do 12 lat przestrzeń powstała w oparciu o trend edutainment, czyli edukacji poprzez rozrywkę. Centrum Mądrej Zabawy mieści się na PGE Narodowym.

Eksponaty, multimedia oraz atrakcje zaplanowano z myślą o treningu percepcji, małej i dużej motoryki, rozwijaniu zdolności strategicznych, wyobraźni, kreatywności i umiejętności cyfrowych. Dzieci – bawiąc się zarówno w sposób tradycyjny, jak i przy wykorzystaniu najnowocześniejszych rozwiązań multimedialnych – zgłębią tu wiedzę z zakresu m.in. ekologii, technologii, nowych mediów i sportu. Na powierzchni 2400 metrów kwadratowych powstało 6 stref tematycznych podzielonych na kategorie wiekowe oraz 5 sal warsztatowych.

Strefa Tuptaj – dla najmłodszych dzieci do 3. roku życia;

Strefa Twórz to miejsce rozwijania kreatywnych zdolności na Placu Budowy;

Strefa Odkrywaj – tu w wielkiej rakiecie dzieci odbędą międzygalaktyczną podróż, zgłębiając kosmiczne tajemnice;

Strefa Segreguj uwrażliwia na ważne ekologiczne kwestie i kształtuje w dzieciach dobre nawyki;

Strefa Fantazjuj to wyciemniona sala multimedialna skrywająca zaskakujące interaktywne niespodzianki;

Strefa Trenuj – zaprasza do aktywności z piłką – w końcu jesteśmy na PGE Narodowym!

Dla 11-12 latków w Smart Kids Planet planowane są warsztaty np. z kodowania, ekologii, bezpieczeństwa w internecie.

W Centrum Mądrej Zabawy jest też miejsce, w którym rodzice mogą się zrelaksować lub popracować, kiedy dzieci korzystają ze smart- atrakcji. W Smart Cafe można przysiąść i zjeść lub wypić coś smacznego. Partnerem Smart Cafe jest marka Foods by Ann, oferująca naturalne, zdrowie i smaczne przekąski.

Jest tu także strefa przygotowana przez Storytel, w której dzieci i opiekunowie mogą odpocząć, słuchając niezwykłych historii w formie audiobooków. A kiedy po zabawie będziecie wracać do domu, przy wyjściu znajdziecie sklep z pamiątkami, zabawkami edukacyjnymi oraz produktami marki Baby by Ann.

Oferta Smart Kids Planet przygotowana została z myślą o klientach indywidualnych i grupowych – przedszkolach, szkołach, wycieczkach zorganizowanych. W Centrum planowane są zajęcia edukacyjne dla dzieci z zakresu kodowania, ekologii czy bezpieczeństwa w sieci. Organizowane będą również urodziny i imprezy okolicznościowe oraz specjalne wydarzenia firmowe.

Jeśli macie ochotę odwiedzić Smart Kids Planet, zarezerwujcie sobie termin i kupcie bilety na: https://www.smartkidsplanet.pl/

 

Zobaczcie nasze zdjęcia z wizyty w Smart Kids Planet: