By eksplorować kosmos nie trzeba być kosmonautą, ani kosmitą, nie potrzeba rakiety, promu kosmicznego, ani treningów w symulatorze stanu nieważkości – wystarczy trochę taśmy klejącej, ołówek, nożyczki, czasem przyda się pinezka lub rolka po papierze toaletowym. No i oczywiście ta książka. Naukowa demolka. Kosmos to – zgodnie z tytułem i ostrzeżeniami na okładce – książka do zdemolowania: darcia, cięcia, zgniatania, eksperymentowania i bazgrania. W środku – gry, zadania, zabawy, ciekawostki, fakty i doświadczenia, dzięki którym młody czytelnik (a może raczej „demolator”) dowie się i doświadczy wielu różnych rzeczy związanych z kosmosem. Na przykład:

  • ułoży historię wszechświata,
  • zrobi papierowego wybuchacza,
  • dowie się, jak groźna w kosmosie może być kanapka z wołowiną,
  • odkryje niuanse grawitacji,
  • złowi pył kosmiczny,
  • zbuduje rakietę kieszonkową,
  • oraz przyrząd do obserwacji Słońca,
  • zrobi projektor gwiazdozbiorów

i wiele innych ciekawych rzeczy. Autorką książki jest Isabel Thomas, a zabawne rysunki Nikalasa Catlowa z pewnością spodobają się młodym odkrywcom papierowego kosmosu.

A jeśli junior bardziej lubi ziemską faunę niż kosmiczne podróże, spodoba mu się Naukowa demolka. Zwierzęta. Ta sama para twórców: Isabel Thomas oraz ilustrator Nikalas Catlow stworzyli kolejną książkę do cięcia, gięcia i tak dalej. Młodzi odkrywcy dowiedzą się z niej wielu ciekawych rzeczy o zwierzętach i nie tylko. Na przykład, że małe miłe biedronki to zabójcy mszyc, a jeże są pogromcami ślimaków. Zabawy z tą książką, nożyczkami, klejem, taśmą i jeszcze kilkoma drobiazgami, które większość z nas ma w domu, zajmą juniorów ciekawych świata i lubiących zabawy z papierem.

c

Naukowa demolka. Kosmos

Isabel Thomas

ilustracje: Nikalas Catlow

Wydawnictwo MAC Edukacja

c

c

Naukowa demolka. Zwierzęta

Isabel Thomas

ilustracje: Nikalas Catlow

Wydawnictwo MAC Edukacja

c

c

IMG_2533recenzuje: Elżbieta Manthey – pomysłodawczyni i założycielka Juniorowa, dziennikarka, mama Tymona i Marysi, żona Krzysztofa. Studiowała filozofię i dziennikarstwo. Uwielbia książki, panoramę z Wielkiej Rawki w Bieszczadach, podróżowanie z mężem i dziećmi oraz spotkania z przyjaciółmi. Współpracowała między innymi z miesięcznikiem „GaGa”, kwartalnikiem „Twój Junior”, pisze dla Gazety Wyborczej.

Polecamy książki dla juniorów: kosmos i zwierzęta w eksperymentach
5 (100%) 2 głosów