Zdalne animacje dla dzieci, pomoc w nauce, kółka zainteresowań, albo niania online – to może być coś, co podczas epidemii pomoże pogodzić potrzeby dzieci z obowiązkami rodziców.

Rodzice pracujący w home-office muszą wykonać swoją pracę. Potrzebują do tego czasu i choć trochę sprzyjających warunków. Jeśli w tym czasie dzieci nie mają szkolnych lekcji online, z interakcją z nauczycielem, praca rodziców jest co i raz przerywana rozmaitymi prośbami i potrzebami dzieci – a to pomóż w rozwiązaniu zadania, a to czy mogę wziąć coś tam, a to coś mi się udało, albo nie udało, a to przytul, gdzie są nożyczki, nudzę się. Do tego trzeba z dziećmi odrobić lekcje zadane ze szkoły. To są wszystko ważne dziecięce sprawy. Telewizja, programy edukacyjne, filmy i bajki nie wystarczą. Dzieci potrzebują kontaktu z człowiekiem. A my wcale nie czujemy się dobrze po raz setny wygłaszając zdanie “teraz pobaw się sam, mama pracuje, za godzinę do ciebie przyjdę”. Frustracja narasta po obu stronach. Ktoś musi zająć się dziećmi, ale jak mamy to zrobić jednocześnie wywiązując się z naszych obowiązków w pracy?

Trafiłam niedawno na platformę zdziecmi.pl i myślę, że to może być coś, co pozwoli pogodzić potrzeby dzieci (kontaktu, bycia w relacji i wspólnej zabawy) z obowiązkami rodziców. Gdy rodzice pracują w home-office, dziećmi zajmują się animatorzy, wykorzystując połączenie przez internet – organizują zabawy, pomagają odrabiać lekcje. W dodatku dla czytelników Juniorowa jest rabat 🙂 (szczegóły poniżej).

Jak to działa?

W ofercie zdziecmi.pl dostępne są różne tematy zajęć dla różnych grup wiekowych dzieci. Zajęcia odbywają się przy pomocy laptopa, kamerki i mikrofonu – dzieci mają kontakt z animatorami i ze sobą nawzajem. Każde zajęcia prowadzi dwóch doświadczonych animatorów. Zajęcia zawierają zabawy ruchowe, zajęcia plastyczne, taneczne, aktorskie, karaoke i wiele innych. Przez cały czas dzieci są w kontakcie z animatorami i ze sobą nawzajem, a aktywności są tak dobierane, by nie polegały na ciągłym “siedzeniu przed komputerem”.

Czyli to coś jak półkolonie, tylko bez wychodzenia z domu i z wykorzystaniem połączenia przez internet.

Zajęcia zaczynają się od rana i odbywają się przez cały dzień pracy. Pojedyncze zajęcia trwają ok 50 minut i z takich zajęć możemy ułożyć plan dnia dla juniora na czas, którego my potrzebujemy na pracę. Są też zajęcia zblokowane – trzygodzinne. W zależności od naszych potrzeb wybieramy rodzaj zajęć, rezerwujemy dzień i godzinę, dopasowując wybierane zajęcia do zainteresowań małolata oraz do naszego zawodowego planu dnia.

W ofercie zdziecmi.pl jest też odrabianie lekcji oraz korepetycje ze wszystkich przedmiotów szkolnych – to zajęcia indywidualne z możliwością wcześniejszego przesłania zadań, jakie dziecko dostało ze szkoły. Są też popołudniowe kółka zainteresowań oraz online’owa niania na godziny.

Na przykład mając w domu ośmiolatka, możemy z pomocą zajęć proponowanych przez zdziecmi.pl zaplanować dzień tak:

9:00 – zajęcia przyrodnicze online

10:00 – zajęcia muzyczne, sportowe online

11:00 – zajęcia kreatywne, plastyczne online

12:00 – 14:00 – czas na własną zabawę, pobycie z rodzicami, obiad

14:00 – 16:00 odrabianie lekcji z nauczycielem online

16:00 – zajęcia sportowe z elementami zumby i breakdance

Przy takim planie dnia my mamy od rana 3 godziny na pracę i po obiedzie kolejne 3. A w środku dnia czas na posiłek, oderwanie myśli od pracy, rozmowę i przytulanie z małolatem.

Pakiety, grupy na wyłączność i dla firm

Jeśli nie chcemy samodzielnie komponować planu dnia z pojedynczych zajęć, możemy skorzystać z gotowych trzygodzinnych pakietów – są dostępne pakiety jednodniowe i tygodniowe. Zblokowane zajęcia odbywają się w sesji porannej i popołudniowej.

Jest możliwość stworzenia grupy na wyłączność – do 18 dzieci. Możemy umówić się ze znajomymi, lub zebrać dzieci z jednej klasy. Taki pakiet może obejmować nawet do 6 godzin zajęć dziennie dla całej grupy. A że aktywności proponowane przez animatorów są różnorodne, na pewno nie będzie to czas ciągłego “siedzenia przed ekranem”.

Oferta obejmuje też pakiety dla firm – w ten sposób pracodawca może zapewnić wsparcie swoim pracownikom w home-office, dzięki któremu będą pracować efektywnie.

Różnorodne opcje pozwalają na dopasowanie planu zajęć do własnych potrzeb. A dodatkowa dobra wiadomość jest taka, że dla czytelników Juniorowa mamy zniżkę 6% na wszystkie rodzaje zajęć i pakiety. Rezerwując wybrane zajęcia wpiszcie w polu KOD KUPONU hasło: nieferie.

Kto to robi?

Agencja Vi od 18 lat organizuje zajęcia dla dzieci, warsztaty, pikniki, wyjazdy integracyjne, eventy…

“W momencie wybuchu epidemii koronawirusa postanowiliśmy stworzyć rozwiązanie, które pomoże osobom pracującym z domu połączyć pracę w home office z opieką nad dziećmi. Zaangażowaliśmy do naszego projektu grono doświadczonych animatorów i nauczycieli”.