Bezpieczeństwo w górach ma ogromne znaczenie, dlatego firma Eactive we współpracy z Bieszczadzką Grupą GOPR przygotowała specjalną infografikę zawierającą najważniejsze zasady bezpieczeństwa w górach. Infografika przedstawia zbiór kluczowych zasad dotyczących przygotowania się do wyjścia w góry, postępowania w razie wypadku oraz zachowania na stoku.

Mimo, że nieustannie słyszymy o nieszczęśliwych wypadkach w górach i ich przyczynach, w dalszym ciągu wiele osób podchodzi nieodpowiedzialnie do takich wypraw. Nieodpowiedni sprzęt, wyjście w złą pogodę, czy brak fizycznego przygotowania to tylko niektóre z błędów, które mogą prowadzić do nieszczęścia. Jak wynika ze statystyk GOPR-u, w pierwszym półroczu roku 2017 w polskich górach ratownicy interweniowali 856 razy i uratowano 910 osób. Zwiększona ilość wypadków ma też bez wątpienia związek z coraz większą ilością turystów, jednak w dalszym ciągu w góry wybierają się osoby, które niekoniecznie wiedzą co zrobić przed i w trakcie takiej wycieczki, aby zapewnić bezpieczeństwo sobie i współtowarzyszom.

Dlatego tak istotne jest odpowiednie przygotowanie do takiego wyjścia i właściwa reakcja w razie wypadku. W tym celu należy poszerzać swoją wiedzę i poznać najważniejsze zasady, które obowiązują w górach, aby turystyka górska była nie tylko przyjemnością, ale i bezpieczną aktywnością. Na infografice znajdziemy szczegółowe informacje odnośnie tego, co należy zabrać w góry, numery, które zawsze należy mieć pod ręką, jak zareagować w przypadku zagrożenia i wypadku, a także Dekalog Narciarza z zasadami bezpieczeństwa na stoku.

Źródło: eactive.pl

 

 

Na kleszcze i komary – coś innego niż spray, czyli repelenty XXI wieku

Na swędzące ugryzienia – Moskinto, inteligentny (?) plaster