Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN jest nie tylko miejscem przyjaznym dla dzieci. Mali zwiedzający znajdą tu wiele ciekawych historii do odkrycia, miejsc do zobaczenia i obiektów do zbadania. Wystarczy tylko wiedzieć, gdzie ich szukać…

W tych poszukiwaniach pomoże przygotowany specjalnie z myślą o najmłodszych zwiedzających przewodnik „Małe POLIN” – bajecznie kolorowy, ręcznie ilustrowany przez Kasię Walentynowicz, pełen ciekawych informacji i zadań przygotowanych przez zespół doświadczonych edukatorów Muzeum POLIN: Olę Karkowską-Rogińską, Anię Staszewską-Zatońską i Anię Kraus.

W trakcie spaceru po wystawie stałej dzieci zobaczą najciekawsze miejsca, poznają podstawowe informacje dotyczące historii, tradycji i kultury żydowskiej. W przewodniku znajdą też specjalne zadania do wykonania – krzyżówki, rebusy, quizy, dzięki którym zwiedzanie okaże się wyzwaniem i przygodą.image001

„Małe POLIN” to przewodnik zaprojektowany z myślą o dzieciach w wieku od 6 do 10 lat. Został przetestowany przez dzieci oraz ich rodziców i sprawdzony pod względem językowym przez redaktorów literatury dziecięcej.

Z przewodnikiem w ręku można zwiedzić 6 galerii wystawy stałej. Na dołączonej mapie zostały wyznaczone punkty, przy których warto się zatrzymać. W tych miejscach przeczytajcie dzieciom odpowiednie fragmenty tekstów z przewodnika (starsze dzieci mogą czytać samodzielnie), po czym zaproponujcie im wykonanie zadanie. Zwiedzanie z przewodnikiem zajmuje około dwóch godzin. Na zakończenie dzieci, które wykonają wszystkie zadania otrzymują pamiątkową pieczątkę w punkcie informacyjnym Muzeum.

Zdjęcia: Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN