Już jest pierwszy numer „Kosmosu”! Zachęcający dziewczynki (i resztę świata), by sięgały gwiazd. Czasopismo jest świetnie przygotowane przez ambitny i twórczy zespół. Bogata, przemyślana zawartość mądrych i wartościowych tekstów. Dopracowana szata graficzna ucieszy oko wymagających czytelników (na okładce ilustracja Emilii Dziubak).

Tematem przewodnim numeru jest moc. W środku dziewczyny znajdą test pozwalający poczuć siebie i odkryć swoje moce. W „Kosmosie” jest aktywnie – czytelniczki będą mogły przyjrzeć się dziełom sztuki i stworzyć własne, przeprowadzić doświadczenia czy zagrać w planszówkę. A ponadto poznać Helenkę z Finlandii i dowiedzieć się (od prawdziwej himalaistki), jak zdobyć koronę. Dwumiesięcznik podaje również sposoby na przybliżenie się do przyrody na co dzień, np. podczas spaceru w lesie. Skłania do myślenia, uczestniczenia w życiu, do działania na rzecz ulepszania świata. Wychodząc od stosunku dziewczynki do samej siebie, stawia ją potem w relacji do świata – także w kontekście aktualnych wydarzeń (np. włączenie się w organizowaną przez Caritas pomoc humanitarną dla Syrii). Co istotne przy tekstach podawane są źródła – podnosi to wiarygodność i stanowi cenne odsyłacze. W „Kosmosie” jest dużo do zrobienia, a dzięki temu, że dziewczynki uzupełniają zeszyt o własne przemyślenia i dzieła, każdy numer staje się bardzo osobisty.

Zdecydowanie polecam “Kosmos” jako oryginalne i wyróżniające się na rynku czasopismo inspirujące do odkrywania, eksplorowania i zdobywania wszechświata. Po lekturze żałuję, że to dwumiesięcznik, bo na kolejną porcję trzeba będzie niestety trochę poczekać…

KOSMOS – nowatorskie pismo tworzone przez mamy dla dziewczynek

Joanna Maj-Kirsz – absolwentka polonistyki i filozofii, nauczycielka. Jest przekonana, że dobra literatura dedykowana dzieciom może przynieść wiele korzyści również dorosłym. Pisanie o niej sprawia jej satysfakcję i przyjemność. Lubi kawę, LP3 i poznawanie nowych miejsc. Spełnia się rodzinnie. W Juniorowie pisze o dobrej literaturze dla dzieci.

 

Zapisz

Zapisz

Zapisz