Kiedy rodzice zastanawiają się nad zagospodarowaniem wolnego czasu dzieci, rzadko myślą dobrze o telewizji. Często kojarzą ją z negatywnym przekazem, nadmierną liczbą reklam czy niewłaściwymi treściami wypełniającymi programy. Jednak oglądanie telewizji wcale nie musi być złym sposobem na spędzenie wolnego czasu przez dzieci. Da Vinci Learning to edukacyjny kanał telewizyjny całkowicie pozbawiony reklam oraz programów zawierających przemoc. W zamian oferuje propozycje dla całej rodziny: poranki adresowane są do dzieci, popołudniowa ramówka – do wszystkich członków rodziny, a wieczorami rodzice i dorośli mogą oglądać filmy dokumentalne.

logoKażde dziecko ma jakieś szczególne zainteresowania, które pragnie rozwijać. W szkole dzieci zdobywają jedynie podstawową wiedzę, a dzięki zastosowaniu jej w praktyce dziecko łatwiej zapamiętuje lekcję i dowiaduje się więcej na temat, który je ciekawi. Jest to o wiele prostsze, gdy dzieci nie są świadome procesu uczenia się w trakcie ich wykonywania. Da Vinci Learning podsuwa pomysły na kreatywne spędzanie czasu z dzieckiem. Takim pomysłem może być wspólne robienie eksperymentów – np. poprzez gotowanie, robienie zabawek ze starych rzeczy dostępnych w każdym domu, etc. Oto kilka przykładów tego tupu programów:

artzooka_1Artzooka – Garść materiałów z odzysku, porcja kreatywności i mnóstwo dobrej zabawy – to składniki wspaniałych dzieł sztuki. Wulkan energii Jeremie pomoże wam odkryć w sobie artystów i bawić się, tworząc.

Kuchmistrzowo – Ekscytujące połączenie programu kulinarnego i popularnonaukowego. Dzieci poznają w nim naukowe reguły gotując rozmaite potrawy. Do tego Link i jego kuchenni przyjaciele prezentują łatwe przepisy dla widzów.

Zręczne pomysły  – Skąd czerpać pomysły? Z programu „Zręczne pomysły”! W specjalnej serii dwoje wesołych prowadzących pokaże, co na wyjątkowe okazje można zrobić ze zwykłych przedmiotów. Wystarczy odrobina inspiracji.

Magija – Jay Sankey, znany na całym świecie magik, oraz Bridget Hall, jego sprytna młoda asystentka, zapraszają do wesołego i kolorowego studia. W każdym odcinku Zre¦Ęczne Pomys+éy_17122015_1programu “Sztuczky” energiczny duet odkrywa przed nami kolejny fragment zadziwiającego świata iluzji i magii.

Wszystko dla małych – program dla dzieci prowadzony przez dzieci. Zachęta dla małych widzów do tego, aby wstali z kanapy i zaczęli budować, bawić się, wynajdywać. Program jest uroczy i pełen energii, a przy tym ma dużą wartość edukacyjną. Nawet malec miewa wielkie pomysły!

W Da Vinci Learning każde dziecko może znaleźć programy o tematyce najbardziej go interesującej: o zwierzętach i środowisku naturalnym, o matematyce, technologii, wszechświecie, historii czy znanych postaciach…

00774-024-OUAT-001Wśród programów wyróżnia się popularny i lubiany serial Był sobie Człowiek”, zabawna i pouczająca opowieść na temat rozwoju ludzkości, opowiedziana głównie z perspektywy cywilizacji zachodnich. Wraz z Mistrzem widzowie przenoszą się do odległych czasów i poznają dzieje Ziemi – od jej powstania, przez narodziny pierwszych imperiów, erę podbojów wikingów, aż po Oświecenie. “Był sobie Człowiek” to edukowanie w najlepszym z możliwych sposobów.

“Płótno Hubble’a” to program prowadzony przez znanego astronoma Iwana Semeniuka, opowiada niezwykłą historię jednego z najbardziej spektakularnych naukowych osiągnięć ludzkości czyli teleskopu, i pobudza wyobraźnię wszystkich „kanapowych” astronomów, niezależnie od wieku. Serial prowadzi widzów od granicy ziemskiej atmosfery po najbardziej odległe zakątki kosmosu, ukazując niezwykłe piękno i wyjaśniając naukowe aspekty jego funkcjonowania.

 “Sekretne Laboratorium Thomasa Edisona” to serial animowany dla dzieci, w którym czwórka dzieciaków odkrywa Sekretne Laboratorium sławnego wynalazcy Thomasa Edisona. W towarzystwie jego hologramowej postaci i wiernego robota Von Śruby przeżywają przygody, dzięki którym wiele dowiadują się o nauce.

Kanał Da Vinci Learning jest nadawany w aż 100 krajach. W Polsce możecie go znaleźć m.in. w Cyfrowym Polsacie (kanał 95), NC+ (104), UPC (kanał 614), Multimedia (kanał 114), Toya (kanał 510), INEA (kanał 162) i w wielu innych sieciach kablowych.

Więcej informacji na temat stacji Da Vinci Learning można znaleźć TUTAJ.

Encyklopedia_final-versionc

A TUTAJ można pobrać Encyklopedię Kieszonkową kanału Da Vinci Learning, w której znajdziecie porcję wiedzy pokazanej w ciekawy sposób oraz propozycje eksperymentów ilustrujących różne zjawiska i odkrycia naukowe (do wykonania w domu).

c

Autor: Wojciech Musiał na podstawie materiałów prasowych Da Vinci Learning