Lego Store w warszawskiej Galerii Mokotów jest miejscem, które zamiast oszałamiać powierzchnią, zaskakuje oferowanymi możliwościami. Można tu skomponować sobie własnego pomysłu figurki Lego, albo garściami (dosłownie) wybierać klocki. Weszliśmy tam zaciągnięci przez syna – jedenastolatek nie mógłby przejść obojętnie obok sklepu Lego. Szybko okazało się, że nie tylko on wydaje z siebie zachwycone „ochy” i „achy”. Również nas, dorosłych, urzekły unikalne pomysły Lego Store.

Zrób sobie własne unikalne figurki Lego

W Lego Store można stworzyć własne, unikalne figurki Lego. Ze specjalnych pojemników wybiera się poszczególne części figurki Lego i zestawia razem w niepowtarzalnych kompozycjach. Jest więc pojemnik z samymi głowami (brzmi to może nieco makabrycznie) w przeróżnych wersjach, z rozmaitymi minami, obok mamy pojemnik z tułowiami z szerokim wachlarzem strojów, dalej są nogi – też w różnych wersjach. Do tego jeszcze fryzury – różnych kolorów i wzorów, kapelusze oraz pojemnik z akcesoriami, wśród których znajdziemy koszyki, instrumenty muzyczne, przybory malarskie, medyczne i wiele, wiele innych drobiazgów dopełniających charakteru figurki Lego.

Z każdego pojemnika wybieramy jeden dowolny element, składamy z nich figurkę i – gotowe. Takie własnego pomysłu figurki Lego sprzedawane są w zestawach po trzy. Są do nich specjalne pudełeczka.

Kup klocki na kubki

Druga rzecz, która bardzo nam się spodobała w warszawskim Lego Store, to oferta klocków na kubeczki. Ściana na wprost wejścia jest istnym magazynem przeróżnych klocków luzem. Są posegregowane według kształtu i koloru i wyeksponowane w umieszczonych w ścianie pojemnikach. Z tych pojemników możemy czerpać klocki garściami, albo wybrać pojedyncze sztuki – tyle ile nam potrzeba i jakie chcemy. Wybrane klocki wsypujemy do kubeczka, który jest miarką. Można kupić mniejszy lub większy kubek klocków. W ten sposób możemy uzupełnić swoje zestawy o klocki, które gdzieś się zawieruszyły, albo tworzyć własne konstrukcje podążając za głosem swojej wyobraźni.

Aby ułatwić klientom wybór klocków, aktualnie dostępne w ofercie „kubeczkowej” klocki wyeksponowane są na specjalnej tablicy. Oferta zmienia się od czasu do czasu.

c

IMG_2533wśród klocków buszowała: Elżbieta Manthey – pomysłodawczyni i założycielka Juniorowa, dziennikarka, mama Tymona i Marysi, żona Krzysztofa. Studiowała filozofię i dziennikarstwo. Uwielbia książki, panoramę z Wielkiej Rawki w Bieszczadach, podróżowanie z mężem i dziećmi oraz spotkania z przyjaciółmi. Współpracowała między innymi z miesięcznikiem „GaGa”, kwartalnikiem „Twój Junior”, pisze dla Gazety Wyborczej.

Zrobiliśmy własne figurki Lego. Każdy tak może.
5 (100%) 4 głosów