Lego Store w warszawskiej Galerii Mokotów jest miejscem, które zamiast oszałamiać powierzchnią, zaskakuje oferowanymi możliwościami. Można tu skomponować sobie własnego pomysłu figurki Lego, albo garściami (dosłownie) wybierać klocki. Weszliśmy tam zaciągnięci przez syna – jedenastolatek nie mógłby przejść obojętnie obok sklepu Lego. Szybko okazało się, że nie tylko on wydaje z siebie zachwycone “ochy” i “achy”. Również nas, dorosłych, urzekły unikalne pomysły Lego Store.
Zrób sobie własne unikalne figurki Lego
W Lego Store można stworzyć własne, unikalne figurki Lego. Ze specjalnych pojemników wybiera się poszczególne części figurki Lego i zestawia razem w niepowtarzalnych kompozycjach. Jest więc pojemnik z samymi głowami (brzmi to może nieco makabrycznie) w przeróżnych wersjach, z rozmaitymi minami, obok mamy pojemnik z tułowiami z szerokim wachlarzem strojów, dalej są nogi – też w różnych wersjach. Do tego jeszcze fryzury – różnych kolorów i wzorów, kapelusze oraz pojemnik z akcesoriami, wśród których znajdziemy koszyki, instrumenty muzyczne, przybory malarskie, medyczne i wiele, wiele innych drobiazgów dopełniających charakteru figurki Lego.
Z każdego pojemnika wybieramy jeden dowolny element, składamy z nich figurkę i – gotowe. Takie własnego pomysłu figurki Lego sprzedawane są w zestawach po trzy. Są do nich specjalne pudełeczka.
- Figurki Lego komponujemy z 5 wybranych elementów.
- Głowy, mnóstwo głów…
- Do wyboru jest wiele różnych wariantów.
- Głowy figurek Lego mają różne miny.
- Nakrycia głowy i dodatkowe akcesoria również w wielkim wyborze.
- Od malarskiej palety po saksofon i strzykawkę…
- Urzekły nas fryzury.
- Gotowe figurki Lego pakujemy do specjalnych pudełeczek.
Kup klocki na kubki
Druga rzecz, która bardzo nam się spodobała w warszawskim Lego Store, to oferta klocków na kubeczki. Ściana na wprost wejścia jest istnym magazynem przeróżnych klocków luzem. Są posegregowane według kształtu i koloru i wyeksponowane w umieszczonych w ścianie pojemnikach. Z tych pojemników możemy czerpać klocki garściami, albo wybrać pojedyncze sztuki – tyle ile nam potrzeba i jakie chcemy. Wybrane klocki wsypujemy do kubeczka, który jest miarką. Można kupić mniejszy lub większy kubek klocków. W ten sposób możemy uzupełnić swoje zestawy o klocki, które gdzieś się zawieruszyły, albo tworzyć własne konstrukcje podążając za głosem swojej wyobraźni.
Aby ułatwić klientom wybór klocków, aktualnie dostępne w ofercie “kubeczkowej” klocki wyeksponowane są na specjalnej tablicy. Oferta zmienia się od czasu do czasu.
- Ściana na wprost wejścia jest istnym magazynem przeróżnych klocków luzem.
- Pojemniki pełne klocków – można czerpać garściami
- Aktualnie dostępne w ofercie „kubeczkowej” klocki wyeksponowane są na specjalnej tablicy.
- Można kupić mniejszy lub większy kubek klocków.
c
wśród klocków buszowała: Elżbieta Manthey – pomysłodawczyni i założycielka Juniorowa, dziennikarka, mama Tymona i Marysi, żona Krzysztofa. Studiowała filozofię i dziennikarstwo. Uwielbia książki, panoramę z Wielkiej Rawki w Bieszczadach, podróżowanie z mężem i dziećmi oraz spotkania z przyjaciółmi. Współpracowała między innymi z miesięcznikiem „GaGa”, kwartalnikiem „Twój Junior”, pisze dla Gazety Wyborczej.
Discover more from Juniorowo
Subscribe to get the latest posts sent to your email.
2 komentarze
Michał
7 marca 2019 at 15:14Witam. Mam stworzone projekty własnych figurek, głowy, torsy, nogi itp. Czy można tu jakoś zamówić własne projekty czy jak to się odbywa? Na jakiej zasadzie?
Elżbieta Manthey
7 marca 2019 at 15:27W sklepie można skomponować własne figurki z elementów, które są dostępne na miejscu. Tak było, kiedy my tam byli, ale od tego czasu minęło kilka miesięcy, więc może pojawiły się nowe możliwości.