„National Geographic Odkrywca” – miesięcznik dla Juniorów

Kiedy odkryłam „NG Odkrywcę”, wiedziałam, że jest to coś w sam raz dla mojego dziewięcioletniego dociekliwego syna. Oraz dla wielu dzieci, które tak jak on – chcą wiedzieć o świecie coraz więcej i postrzegają go jako źródło fascynujących odkryć i doświadczeń.

Mój dziewięciolatek na każdy numer „NG Odkrywcy” rzuca się najpierw z błyskiem w oku obejrzeć fotografie. Są niesamowite – National Geographic słynie ze wspaniałych zdjęć. Obejrzawszy, Junior bierze się za lekturę i mam go z głowy na godzinę, bo „NG Odkrywca” wciąga go tak, że nie przerywa, dopóki nie przeczyta całości. Potem słyszę „Mamo, czy ty wiedziałaś, że…?!” albo „Łał, jakie to niesamowite!”. Przyjemnie jest patrzeć, jak jego apetyt na wiedzę o świecie jest nie tylko zaspokajany, ale i rozbudzany i Junior z niecierpliwością czeka na kolejny numer „NG Odkrywcy”.

Miesięcznik na miarę Juniora

Ogromną wartością „NG Odkrywcy” są teksty – ciekawe, zawierające sporo zaskakujących faktów, odwołujące się do porównań pomagających zrozumieć opisywane zjawiska i napisane językiem dostosowanym do potrzeb i możliwości poznawczych dzieci w wieku szkolnym. Samodzielne czytanie ułatwia duża czcionka, którą – wiem to od mojego syna – dzieci bardzo sobie cenią.listopad_juniorowo

W każdym numerze znajdują się trzy artykuły z różnych dziedzin nauki, czy raczej – z różnych dziedzin ciekawości Juniora. Na przykład o zwierzętach, albo o wynalazkach, o tym, jak animuje się filmy, o skoku Feliksa Baumgartnera, są tematy ekologiczne, kulturowe oraz opisy przygód naukowców, badaczy, fotografów. Wachlarz tematów jest tak szeroki, jak szeroki jest horyzont dziecięcych pytań, juniorowych dociekań, rozważań, obserwacji. Każdemu tekstowi towarzyszy drugi, na ten sam temat, tyle że w języku angielskim. Trudniejsze słowa i zwroty wyjaśnia dołączony do tekstu słowniczek.

„NG Odkrywca” w szkole

Miesięcznik przygotowywany jest również z myślą o zajęciach szkolnych. Każdy artykuł jest powiązany z podstawą programową, można więc wykorzystać „NG Odkrywcę” na lekcjach w szkole, czy w edukacji pozaszkolnej. Wydawcy przygotowali specjalną Multimedialną Teczkę Nauczyciela, w której znaleźć można scenariusze lekcji, pomoce dydaktyczne, gry, filmy, karty pracy… Materiały, podobnie jak artykuły, zgrupowane są w cztery sekcje: język polski, historia, przyroda, język angielski.

27Klub NG Odkrywca

Jest też Klub NG Odkrywca. Na stronie internetowej magazynu do każdego drukowanego numeru pisma można pobrać zadania-wyzwania. Są one związane z poruszanymi w aktualnym numerze tematami i odwołują się do artykułów. Za wykonanie zadań klubowicze otrzymują gwiazdki, które zbierają w Paszporcie Klubowicza. Podsumowanie zdobytych gwiazdek następuje na zakończenie roku szkolnego, a ich liczba przekłada się na jeden z tytułów i odznak Odkrywcy.

„National Geographic Odkrywca” to sposób na pokazanie Juniorowi wspaniałości świata i pobudzanie dziecięcej ciekawości. Juniorom spodoba się na pewno, a myślę, że i wielu rodziców i nauczycieli z zainteresowaniem sięgnie po magazyn, by odkryć, jak wiele jeszcze jest do odkrycia.

„National Geographic Odkrywca” jest dostępny w prenumeracie – indywidualnej lub dla szkół. Można ją zamówić w dowolnej chwili.

c

tekst: Elżbieta Manthey

c

„National Geographic Odkrywca” – miesięcznik wydawany przez Wydawnictwo Nowa Era we współpracy z National Geographic Learning

www.ngodkrywca.pl

„National Geographic Odkrywca” – miesięcznik dla Juniorów
Możesz ocenić ten artykuł

2 komentarze

  • CC

    Dałam się nabrać na te fantastyczne opinie, wykupiłam prenumeratę NG Odkrywca, zapłaciłam z góry i okazuje się, że jedynie stałam się lżejsza o 80 zł. Materiałów nie ma, na maile nie odpisują, telefonów nie odbierają. Wobec tak bezczelnego lekceważenia klienta, który przecież zapłacił za towar, którego nie dostał, rozważam całkiem poważnie zgłoszenie sprawy na Policję. Kwota śmieszna, bo 80 zł, ale jeśli to wydawnictwo w taki sposób postąpi z kilkoma tysiącami naiwniaków, to nie jestem przekonana, czy to jest tak całkiem nieszkodliwe społecznie.

    • Kasia

      A w jaki sposób Pani zaplacila z gory? Podają jakiś numer konta? Ją również usiłuje się do nich dodzwonić i bezskutecznie. A mam pomyłkę w zamówieniu i teraz nie wiem jak to odkręcić. Zero kontaktu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *