W 1949 roku w małym miasteczku Billund w Danii stolarz Ole Kirk Chrstiansen zaczął produkować plastikowe klocki LEGO. Dziś znają je dzieci na całym świecie. W 1968 roku powstał pierwszy na świecie park rozrywki LEGOLAND Billund. Został zbudowany z ponad 58 milionów klocków LEGO. LEGOLAND Billund to świetne miejsce na rodzinne wakacje lub weekend z dziećmi. W świecie, zbudowanym z milionów klocków LEGO, na gości czekają atrakcje w 10 strefach tematycznych:

NINJAGO World – pełen przygód świat dla małych wojowników ninja inspirowany popularną serią LEGO NINJAGO. Znajduje się tu między innymi interaktywna kolejka NINJAGO The Ride, dzięki której za pomocą zaawansowanej technologii dzieci przenoszą się do świata LEGO NINJAGO w wymiarze 4D!

Miniland, zwany sercem LEGOLANDU. To miniaturowa kraina pełna najsłynniejszych i najpiękniejszych budynków świata, stolic, małych miasteczek, nabrzeży i budowli. Zbudowano ją z ponad 20 milionów klocków LEGO. Są tam także karuzele, mini łódki LEGO, pociągi. A także 36-metrowa wieża widokowa LEGO Top®, z której można podziwiać widok na cały LEGOLAND.

Imagination Zone – podwodny świat z rekinami, gigantycznymi krabami i egzotycznymi rybami, muzyczna fontanna wodna. Oraz LEGO® Studios – największe w Skandynawii kino 4D, które pobudza wszystkie zmysły to największe atrakcje tej strefy.

Polar Land – strefa polarna z zatoką prawdziwych pingwinów, największą i najszybszą w LEGOLANDZIE kolejką górską Polar X-plorer, która pędzi 65 km/h oraz Ice Polar School, czyli karuzelą podobną do symulatora lotów.

Pirate Land – raj dla małych piratów i miłośników wodnych atrakcji. Można tam m.in. wsiąść na rozbujaną jak podczas sztormu piracką łódź, kąpać się w mini-wodospadach. A także poszaleć na wielkim placu zabaw ze zjeżdżalniami, armatkami wodnymi i tryskającymi źródełkami.

KNIGHT’S KINGDOM™ – świat dzielnych rycerzy, pięknych księżniczek i legendarnych wikingów. Można w nim m.in. zwiedzić królewski zamek, wybrać się na emocjonującą przejażdżkę kolejką górską, podczas której wydaje się, jakby leciało się na grzbiecie smoka. Albo popłynąć łodziami na ekstremalną wyprawę w dół rzeki, która kończy się wodospadem.

Miasteczko LEGOREDO® TOWN wzorowane na Dzikim Zachodzie. Jedną z atrakcji jest Nawiedzony Dom, w którym straszy. Jest tu także Kopalnia Złota oraz LEGO® Canoe, czyli spływ prawdziwymi indiańskimi kanu.

Adventure Land – kraina pełna dzikich bestii i żywych mumii, która gwarantuje dreszczyk emocji dla całej rodziny. Najodważniejsi mogą wybrać się na ekstremalną przejażdżkę po świątyni i szukać skarbu w totalnych ciemnościach. Albo wsiąść na kolejkę górską X-treme Racers, której szybkość przyprawia o zawrót głowy. Dla miłośników sportu przygotowano skutery wodne i małpi gaj przypominający dżunglę.

DUPLO® LAND – najlepszy plac zabaw dla najmłodszych od 1,5 roku życia. Są tu zjeżdżalnie, koniki bujane i kolorowe domki, w których dzieci mogą się bawić w strażaków, policjantów, farmerów czy sprzedawców. Można także przelecieć się samolotem DUPLO® lub przejechać kolejką elektryczną DUPLO.

LEGOLAND Billund to część jednego regionów turystycznych Europy. Położony w samym sercu Danii, na całej szerokości kraju – od wybrzeża Bałtyku po Morze Północne – stanowi efekt współpracy 7 gmin: Billund, Varde, Esbjerg, Vejen, Vejle, Kolding i Middelfart. Każda z nich przyciąga zwiedzających wyjątkowymi atrakcjami dla dzieci i rodziców oraz szeroką bazą noclegową, a wszystko to w otoczeniu natury. Czyste plaże, fascynujące historie wikingów i nordyckich królów czy uroki małych duńskich miasteczek to tylko niektóre z powodów, dla których przyjeżdżają tu turyści z całej Europy.

LegolandAby jeszcze bardziej zachęcić całe rodziny do przeżycia niezapomnianych wakacji do Danii, współpracujące ze sobą gminy stworzyły specjalną kartę – Be Happy Pass, która gwarantuje atrakcyjne zniżki i promocje. Więcej informacji pod adresem http://www.legolandbillundresort.com/en/be-happy-pass/

LEGOLAND Billund jest położony około 3 km od lotniska w Billund (Billund Lufthavn). Na terenie parku można nocować w hotelu LEGOLAND, który oferuje specjalne tematyczne pokoje nawiązujące do serii LEGO np. LEGO® Friends czy LEGO® NINJAGO®. Więcej informacji: http://www.legoland.dk/en/

źródło i foto: Lego Polska

Legoland i okolice – więcej niż klocki