Spiderman, Strażnicy Galaktyki, Iron Man, Kapitan Ameryka, Avengers… Filmy Marvela przyciągają do ekranów małolaty wartką akcją, superbohaterami i efektami specjalnymi. Jest w nich sporo walki z mnóstwem efektów specjalnych, choć w tych historiach chodzi też o coś więcej, niż supermoce i starcia z nieprzyjaciółmi. Kiedy więc junior może bezpiecznie dla swej psychiki obejrzeć Marvelowe superprodukcje filmowe? Pewną podpowiedź daje serwis Common Sense Media.

Niektóre filmy Marvela według Common Sense Media, mogą oglądać już siedmiolatki, inne nadają się raczej dla 12-13 latków. Oto lista tytułów z podziałem na kategorie wiekowe sugerowane przez CSM:

7-8 latki 

8-10 latki 

11+ latki 

12+ latki

13+ latki

14+ latki 

15+ latki

16 latki i starsi

Dla młodego fana Marvelowych bohaterów te filmy i seriale to niesamowite przeżycie. Większość z nich to rzeczywiście spektakularne produkcje, które warto obejrzeć wspólnie – rodzice też nie będą się nudzić, a po filmie będzie okazja do rozmowy. Można też sięgnąć po komiksy – jest ich mnóstwo, ale też nie każdy nadaje się dla młodszych juniorów.