Questing to rodzaj gry terenowej, w której dostajemy do ręki zadanie i wędrując po danym terenie odkrywamy jego dziedzictwo jednocześnie szukając ukrytego skarbu. Do księgarń trafiła właśnie książka questingowa, której akcja dzieje się w Krakowie.

Tajemnica krakowskich pocztówek” autorstwa Beaty Sarnowskiej to gratka dla tych, którzy uwielbiają węszyć i nie boją się bać. To kontynuacja przygód dziecięcej paczki detektywów-amatorów: Kamy, Zuzy, Wojtka oraz Krzyśka. Lekka, zabawna, dynamiczna powieść, w której ważną rolę odgrywają krakowskie zabytki, legendy oraz historia.

Czwórka przyjaciół udaje się do miasta królów, jednak od początku wszystko toczy się, jak nie powinno. Dziadek Janek – miał być ich przewodnikiem – trafia do szpitala. W tajemniczych okolicznościach ginie niezwykle cenna kolekcja pocztówek, która miała być prezentem dla przyjaciela dziadka. Właścicielka kamienicy ukrywa w kuchni policjanta, listonoszka podrzuca do skrzynki na listy pocztówkę z dziwną wiadomością. Przyjaciele postanawiają stawić czoła zagadce oraz samodzielnie złapać złodzieja cennej kolekcji. Zaczyna się wyścig z czasem.

Dzięki połączeniu fotografii współczesnego Krakowa i ilustracji autorstwa znanego i cenionego rysownika, Artura Nowickiego, książka staje się ekscytującym przewodnikiem po starym mieście, w którym tajemnica kryje się na każdym kroku.

c

Questy – rodzinne wyprawy po skarb

Beata Sarnowska

Tajemnica krakowskich pocztówek

Wydawnictwo Skrzat 2017