Fake newsy, sztuczna inteligencja, bezpieczeństwo w sieci i VR – nie wiesz, jak tłumaczyć dziecku współczesny świat? Pomogą Ci w tym czołowi eksperci – współtwórcy pierwszego w Polsce komiksu edukacyjnego dla dzieci i rodziców “Róża, a co chcesz wiedzieć?”. W sprzedaży dostępna jest już 2. część książki, wraz z pakietem lekcji programowania Scratch, grą edukacyjną i rebusami.

Ola i Piotr Stanisławscy, Janina Bąk, Aleksandra Przegalińska, Piotr Konieczny, Kasia Gandor i Przemek Staroń to tylko wybrani współtwórcy komiksu, którzy wraz z tytułową Różą i jej młodszą siostrą Maliną, zabiorą czytelników na wycieczkę w kosmos, zaproszą do zabawy z inteligentnym robotem, podpowiedzą, jak przyswajać szkolną wiedzę oraz wytłumaczą działanie płatności w internecie. „Róża, a co chcesz wiedzieć? 2” – kolejna część popularnego komiksu edukacyjnego dla dzieci i ich rodziców właśnie trafiła do sprzedaży. Ponad 200-stronicowa publikacja, e-book oraz dodatki w postaci edukacyjnej gry planszowej i zeszytu kreatywnego dostępne są na stronie: edukomiks.pl. Do tego 13 lekcji programowania w Scratch! Pomysłodawcami i współtwórcami publikacji są Artur Kurasiński i znany rysownik Tomasz Minkiewicz. 

Sztuczna inteligencja, cyberbezpieczeństwo, fake newsy czy zrównoważony rozwój – to tylko część pojęć i zjawisk, które chcemy przybliżyć dzieciom i ich rodzicom aby pomóc im lepiej rozumieć rzeczywistość wokół nas – mówi Artur Kurasiński. – Celem publikacji jest także przekonanie dzieci i ich rodziców, że nowe technologie, informatyka czy programowanie nie są zarezerwowane wyłącznie dla chłopców. W Polsce nadal panuje ten mit… – dodaje pomysłodawca komiksu.

Impulsem do pracy nad komiksem była osobista historia autora. Pewnego dnia jego córka Róża, wróciła zapłakana ze szkoły, ponieważ nie mogła zapisać się na zajęcia z robotyki. Kurs był przeznaczony tylko dla chłopców. Szkoła nie widziała w tym problemu, a ojcu polecono zapisać córkę na inne zajęcia. Tak powstał pomysł komiksu, który przekonuje, że programowanie i nowe technologie ciekawić mogą każdego – niezależnie od płci, wieku czy miejsca zamieszkania.

Partnerami publikacji są Mastercard, Mercedes-Benz Manufacturing Poland, Facebook, Amazon STEM Kindloteka i Just Join IT. 

Druga część “Róża, a co chcesz wiedzieć”  pierwszy sprzedażowy sukces ma już za sobą. Na początku roku komiks został okrzyknięty “największą zbiórką crowdfundingową” na platformie Wspieram.to.