Minecraft to już nie tylko gra komputerowa, to określona estetyka, moda, wręcz sposób bycia. Jeśli macie wśród swoich najbliższych juniora oczarowanego Minecraftem i całą jego kulturą, to na pewno wiecie, w jakim kierunku iść wybierając dla niego prezent. Ale co konkretnie wybrać z całego wachlarza gadżetów, zabawek, klocków, książek? O to zapytałam mojego syna, 11-letniego fana Minecrafta. Przejrzeliśmy razem szeroką ofertę Minecraftowych dóbr wszelakich. Tymon wybrał te, które według niego są wyjątkowo świetne, ciekawe, oryginalne, no po prostu super. Oto jego top-lista (od siebie dorzucam odpowiednio skonfigurowane linki do Ceneo, które ułatwią wyszukiwanie i porównanie cen).

Lego Minecraft

Wśród zestawów Lego są i takie inspirowane Minecraftem. Małoletniemu miłośnikowi pixelowej mody każdy z nich sprawi przyjemność, są jednak wśród zestawów kultowych klocków takie, które zachwycą szczególnie: Tymon rekomenduje LEGO Minecraft Kreatywny warsztat 2.0 (21135). To modułowy konfigurowalny zestaw składający się z pięciu kompletów klocków, z których każdy można ułożyć na trzy różne sposoby. (Tak naprawdę te 717 klocków można układać na wiele więcej sposobów – to zależy tylko od fantazji budowniczego). Jest też absolutnie spektakularny zestaw Lego Minecraft Górska Jaskinia. Strasznie drogi, ale piękny, mamo – orzekł Tymon.


Zabawki

Spośród zabawek Minecraftowych Tymon najbardziej lubi figurki. Są malutkie, plastikowe i jest ich mnóstwo. Można je kupić w zestawach, czasami też pojedynczo.  Możliwości zabaw takimi figurkami są ogromne – można je po prostu kolekcjonować, wymieniać się z kolegami, ale też tworzyć scenariusze z ich udziałem lub całe światy. Kolekcjonerowi przyda się też walizeczka lub pudełko do przechowywania kolekcji.

Dla nieco młodszych fanów Minecrafta fajnym prezentem może być piankowy miecz lub kilof (choć i mój jedenastolatek rozważa atrakcyjność tego gadżetu). Są solidnie wykonane i sporych rozmiarów. Możemy też wybierać pośród całej kolekcji minecraftowych pluszaków – świnka, Creeper, owca, grzybowa krowa i wiele innych. Okazuje się, że pluszowe postaci z kultowej gry podobają się nawet nastoletniemu fanowi i wcale nie są zbyt dziecinne.


A może coś praktycznego?

Jeśli szukacie prezentu, który będzie nie tylko fajny, ale i praktyczny, możecie wybrać coś do ubrania wśród t-shirtów, bluz, czapek, szalików. Tymon zwrócił też uwagę na pościel z minecraftowym nadrukiem oraz na portfel z charakterystycznym zielono-czarnym wzorem. Moje czujne oko praktycznej mamy wyłowiło plecak i torbę-śniadaniówkę – zyskały pozytywną rekomendację Tymona.

Minecraftowego fana ucieszą też takie drobiazgi jak plakat, breloczek, czapka-bejsbolówka, okulary przeciwsłoneczne, czy lampka nocna w kształcie minecraftowego bloku.


 

Książki dla Minecraft-maniaków

Wybór jest ogromny – poradniki, albumy, opowiadania, jest nawet komiksowa biblia minecraftowa. Pod choinkę polecamy albumowe wydania, które zawierają wiele ciekawych informacji o grze, tricki i wskazówki dla graczy, np.:

Mobestiariusz – mnóstwo informacji na temat zwyczajów, środowiska życia oraz cech charakterystycznych wszystkich stworzeń odkrytych jak dotąd w Minecrafcie – od zwykłych kurczaków po przerażającego Smoka Kresu.

Minecraft Blokopediaświat Minecrafta składa się z bloków, każdy blok to inne możliwości. Ilustrowana Blokopedia to zbiór szczegółowych i przydatnych graczom informacji na temat poszczególnych bloków i sposobów ich wykorzystania. Od podstawowych roślin i rud aż po stoły warsztatowe i kamień Kresu.

Puszka prezentowa Minecraftblaszane, stylowe opakowanie zawiera: Księgę sekretów Ocalałych – pełen przydatnych rad podręcznik napisany przez doświadczonych minecraftowców, przedstawiający zaawansowane strategie przetrwania; Szkicownik gracza,
plakat, arkusz naklejek.

Minecraft rocznik 2018 – nowe informacje o grze oraz aktualne wieści z Mojanga, możliwości tworzenia nowych budowli, takich jak park wodny, netherowy rollercoaster czy warsztat Świętego Mikołaja, informacje niezbędne do podboju i przetrwania w opuszczonej kopalni, leśnym dworze i twierdzy. Do tego ciekawy wywiad z Maksem Brooksem, który napisał pierwszą oficjalną powieść osadzoną w świecie Minecrafta pt. „Minecraft. The Island”.

c

Minecraft. Mobestiariusz 

Alex Wiltshire

Wydawnictwo Egmont

c

c

Puszka prezentowa Minecraft

Wydawnictwo Egmont

c

c

Minecraft. Blokopedia

Alex Wiltshire

Wydawnictwo Egmont

c

c

Minecraft Rocznik 2018

Wydawnictwo Egmont

c

c

 

IMG_2533

autorzy:

Elżbieta Manthey – pomysłodawczyni i założycielka Juniorowa, dziennikarka, mama Tymona i Marysi, żona Krzysztofa. Współpracowała między innymi z miesięcznikiem GaGa, kwartalnikiem Twój Junior oraz z Gazetą Wyborczą.

Tymon Manthey – lat 11 i pół, miłośnik Minecrafta