Czy pamiętacie “Tatę w sieci“? To była urocza i mądra opowieść dla młodszych juniorów o uzależnieniu od ekranów komputerów i smartfonów. Wydawnictwo Muchomor zaproponowało właśnie jej kontynuację: “Mamę na diecie“.

Mama pingwin całe dnie czyta różne czasopisma dla kobiet. Z przepisów, które w nich znajduje gotuje pyszne dania dla synka – pingwina. Ale pewnego dnia postanawia zostać top-pingwinicą, taka jak te na zdjęciach w jej czasopismach, i rozpoczyna dietę. Teraz w rodzinie pingwinów na stole pojawiają się same dietetyczne potrawy a centralne miejsce w domu zajmuje waga.

Rodzina nie jest zachwycona pomysłem mamy. “Mamo, kochamy cię taką, jaka jesteś” – przekonuje syn, a tata, zmuszony do zjadania zupy lodowej, robi coraz bardziej nieszczęśliwe miny. Jednak najbardziej nieszczęśliwa jest… mama, która bez przerwy porównuje się do pingwinich top-modelek z kolorowych czasopism. I choć stara się, jak może, jej sylwetka zupełnie nie przypomina ideału. Co więcej – brzuch zdaje się rosnąć coraz bardziej!

c

Mama na diecie

Tekst i ilustracje: Philippe de Kremmeter

Wydawnictwo Muchomor