A gdyby tak przewodnik turystyczny był nie tylko do czytania, ale też do rysowania, kolorowania, pisania, rozwiązywania łamigłówek… Gdyby można było w nim poczytać nie tylko o historii znanych zabytków, ale też o wyjątkowo pysznych lodach, o śmiesznych nazwach geograficznych, o domach na drzewach i domach-ulach… Dowiedzieć się, dlaczego wulkany wybuchają i skąd się biorą trzęsienia ziemi, gdzie bociany spędzają zimę i w co się bawią tureckie dzieci, dlaczego krokodyle połykają kamienie, skąd się bierze piasek na plaży i…

Takie właśnie przewodniki stworzyli Anna i Krzysztof Kobusowie – znani podróżnicy i propagatorzy rodzinnego podróżowania, twórcy portalu Mały Podróżnik, autorzy książek i fotografii. Anna i Krzysztof podróżują wraz z synami – Michałem i Stasiem, dobrze więc wiedzą, co może zaciekawić młodych turystów. Z ich doświadczeń rodzinnego zwiedzania świata powstały „Podróżowniki”.

Każdy „Podróżownik” zaczyna się krótkimi, prostymi wskazówkami dla młodego fotoreportera i rysunkową listą rzeczy potrzebnych w podróży. Dalej jest mnóstwo rysunków, zdjęcia, ciekawostki, są krzyżówki, labirynty, zagadki… „Podróżowniki” to nie tylko przewodniki, ale także świetna kronika podróży, zestaw łamigłówek, gra planszowa z historią kraju/regionu, karty memo, miejsce na własną twórczość plastyczą, notatki i wklejenie pamiątek.

„Podróżowniki” są przewodnikami turystycznymi dla dzieci, stworzonymi z wielkim znawstwem dziecięcych potrzeb i zainteresowań. Taki przewodnik warto zabrać w rodzinną podróż, ale nie tylko. Dla Juniorów ciekawych świata „Podróżowniki” będą świetną lekturą nawet, jeśli akurat nie wybieramy się w opisywane w nich miejsca. Dzieci znajdą w nich mnóstwo ciekawych informacji, fascynujących opowieści i dobrej zabawy niezależnie od tego, gdzie spędzają wakacje. Polecamy więc „Podróżowniki” zarówno dla Juniorów podróżujących, jak i dla domatorów oraz tych, którzy turystyczną pasję dopiero w sobie odkryją. Do podróżowania i do poczytania.

Podróżowniki

c

ilustracje: Wydawnictwo MAC Edukacja

Możesz ocenić ten artykuł