Drogie Czytelniczki i Czytelnicy,

po ponad trzech latach Juniorowo doczekało się nowej szaty graficznej. Pracowaliśmy nad nią przez ostatnie miesiące i prezentujemy ją Wam z radością mając nadzieję, że Wam się spodoba.

Szukaliśmy szablonu lekkiego nowoczesnego i wyraźnego, niemęczącej oka czcionki, możliwości wstawiania dużych, efektownych zdjęć, przejrzystego rozmieszczenia artykułów i takiego układu tekstu, żeby „sam się czytał”.

Nowy wygląd Juniorowa stał się dla nas okazją do wielkich porządków już blisko tysiąca naszych artykułów. Jakie kategorie znajdziecie teraz w Juniorowie?

Wychowanie i rozwój

Tu mieszczą się wszelkie tematy związane z rozwojem dzieci od 6 do 18 lat, piszemy o problemach wychowawczych i jak sobie z nimi radzić. 

Edukacja 

To kategoria o szkole, edukacji pozaszkolnej, domowej, alternatywnej, o szkolnych problemach, ciekawych pomysłach na efektywną naukę. Tu także pokazujemy przykłady godnych uwagi rozwiązań, na jakie trafiliśmy odwiedzając szkoły, rozmawiając z nauczycielami i ekspertami z dziedziny edukacji.

Zdrowie

W tej kategorii piszemy o wszystkim, co ma wpływ na zdrowie dzieci.

Lifestyle

Tu znajdziecie nasze propozycje ciekawego spędzenia wolnego czasu. Opisujemy ciekawe miejsca, recenzujemy książki i filmy, polecamy gry i zabawy oraz multimedia. Są też opisy produktów i usług, które przetestowaliśmy wspólnie z naszymi dziećmi.

Rodzice

To kategoria o nas, rodzicach. Jak to jest „Być mamą i tatą”, z czym musimy sobie poradzić, co nas cieszy, a co martwi. Tu znajdziecie też „Praktyczny Poradnik” dotyczący rożnych aspektów rodzinnego życia – od wyboru samochodu po pomysły na prezenty dla dzieci, od podpowiedzi, co spakować dziecku na letni wyjazd, po sposoby na zakupy szkolnej wyprawki.

Nauczyciele

To jest miejsce stworzone specjalnie dla nauczycieli i wszystkich osób zawodowo związanych z edukacją. Znajdziecie tu pomysły, pomoce i źródła, które mogą przydać się Wam w codziennej pracy z dziećmi. Opisujemy też, w sekcji „Być nauczycielem”, interesujące rozwiązania edukacyjne i sylwetki nauczycieli, którymi warto się inspirować oraz problemy związane z zawodem nauczyciela.

 

Pod sliderem (to ta część strony głównej, gdzie przesuwają się zdjęcia) znajdziecie trzy boxy, w których będziemy eksponować to, co aktualnie może być dla Was szczególnie ważne lub interesujące. Stałe miejsce ma tutaj sekcja Nastolatki – klikając w ten box przejdziecie do spisu tekstów o tym właśnie szczególnym etapie życia dziecka (i rodziców).

 

Takie jest teraz Juniorowo – blog dla rodziców dzieci w wieku 6-18 lat oraz nauczycieli. Mamy nadzieję, że nadal będziecie odwiedzać nas w poszukiwaniu inspiracji i polecać nas Waszym bliskim i znajomym.

 

Dziękujemy, że jesteście z nami i pozdrawiamy Was serdecznie,

Ela Manthey i Wojtek Musiał