Czy wiesz, ile nóg ma nietoperz? A salamandra? Czy wiesz, które zwierzęta są aktywne nocą, a które w dzień? A może są i takie, które nic sobie nie robią z pory doby? Jaki to zwierzak? to gra, dzięki której można się tego dowiedzieć. Przy okazji trenuje refleks, uwagę, koncentrację i… daje mnóstwo frajdy.

Zasady są proste – trzeba uważnie obserwować karty na stole. Jeden z graczy rzuca kostką, zadaniem wszystkich jest jak najszybciej zidentyfikować kartę zwierzęcia posiadającego cechę, która wypadła na kostce. Nie jest to skomplikowane, bo cechy odnoszą się tylko do liczby nóg oraz pory dnia, kiedy zwierzę jest aktywne. Np. zebra ma nóg cztery oraz jest aktywna w dzień, sowa zaś ma nogi dwie i jest aktywna nocą. W grę mogą z powodzeniem grac równocześnie dzieci w różnym wieku i dorośli – bardziej bowiem liczy się w niej refleks i uwaga niż wiedza.

I jeszcze najlepsze: dzwonek! Gracz, który dostrzeże zwierzę z odpowiednią cechą obwieszcza to wykrzykując nazwę zwierza oraz uderzając w specjalny dzwonek dołączony do gry. Taki rejwach to coś, co dzieciaki uwielbiają. Moje bardzo polubiły grę i chętnie po nią sięgają, choć już dobrze poznały występujące w niej zwierzęta – “bęcanie” w dzwonek wciąż jest 75921157_jaki-to-zwierzak_0_240x320_FFFFFF_scl_1niebywałą atrakcją, no i można zaprosić do gry “nowego” dorosłego i śmiać się do rozpuku z jego przyrodniczych wpadek: “Jak to, wujku, TO TY NIE WIESZ, że krokodyl żyje w nocy???”

c

Jaki to zwierzak? – gra planszowa

liczba graczy: 2-4

wiek graczy: 5+

czas rozgrywki ok. 15 minut

Wydawnictwo Egmont

c

recenzja: Elżbieta Manthey