“Jakie to ładne” pomyślałam zobaczywszy “IQ Żelki”. No bo ładne – kolorowe, przezroczyste. I miłe w dotyku. I stukają o siebie takim przyjemnym “klik, klik”. Ale nie o stukanie, ani o kolory tu chodzi, lecz o spostrzegawczość, wyobraźnię przestrzenną i myślenie logiczne.

“IQ Żelki” to jednoosobowa gra planszowa z serii Smart Games, która od dwóch tygodni króluje w naszym domu. 60 zadań o 5 stopniach trudności, polegających na uzupełnieniu układu planszy kolorowymi figurami tak, by wszystkie się zmieściły. Ćwiczy umysł i geometryczne kombinowanie oraz cierpliwość i wytrwałość. Gra jest przeznaczona dla jednej osoby, idealnie więc wypełnia te momenty, kiedy trudno znaleźć partnera do zabawy. Jest wciągająca, przyjemna i daje poczucie sukcesu. 0000592_smart-iq-zelkiNawet moja córka, która z natury jest uzależniona od towarzystwa i nieustannie żądna interakcji, wciągnęła się w “IQ Żelki” i układa je z wielką pasją i zaangażowaniem. 5-latka zaczęła od najprostszych układów, po kilku dniach dochodząc do poziomu “Experta”. Jej 9-letni brat ambitnie i z powodzeniem zmaga się z poziomem “Master”, a ja gimnastykuję umysł na najtrudniejszym – “Wizard”.

“IQ Żelki” stały się jedną z naszych ulubionych gier. Niewielkie rozmiary planszy i pudełka wróżą, że będzie nam towarzyszyła także podczas podróży. Rzucająca się w oczy dbałość o estetykę również ma znaczenie. W “IQ Żelki” po prostu przyjemnie się gra i jest to nie tylko przyjemność intelektualna, ale też zmysłowa, dzięki miłym w dotyku i soczyście kolorowym elementom.

c

grę poleca: Elżbieta Manthey

granna_logo Granna_SG_logoIQ Żelki Smart Games

liczba graczy: 1

wiek graczy: 7+

czas rozgrywki 5-15 minut

Wydawnictwo Granna