W internecie jest mnóstwo niezwykle ciekawych treści, świetnie zrobionych filmów, stron, animacji i wszelakiego innego dobra, które są znakomitym źródłem wiedzy i które warto pokazać dzieciom. Jest to jednak spore wyzwanie wyłowić spośród tysięcy fruwających w wirtualnej rzeczywistości treści te, które zaciekawią juniorów, są dla nich zrozumiałe, pokazują interesujące rzeczy i są bezpieczne. Internet – wiadomo – pełen jest wiedzy, ale i wszelkiego rodzaju wirtualnego śmiecia. Przeszukiwanie zasobów internetu, by potem pokazać juniorom to, co najlepsze, bywa czasochłonne. Wszyscy rodzice, którzy chcą pokazać swoim dzieciom to, co w internecie najciekawsze, docenią więc z pewnością serwis The Kid Should See This. Ja i moje dzieci zakochaliśmy się w nim od pierwszego wejrzenia!

The Kid Should See This to bogata biblioteka ciekawych krótkich filmów dla widzów w każdym wieku. Nie są to filmy tworzone z myślą o dzieciach, ale doskonale nadają się, by obejrzeli je młodzi widzowie. Taka też jest myśl przewodnia The Kid Should See This, w którego zasobach znajduje się ponad 3.200 filmów o bardzo różnorodnej tematyce. Nie są one produkowane przez twórców serwisu, ale wybierane z YouTube, Vimeo i innych platform. Filmy podzielono na kategorie: nauka, technologia, kosmos, zwierzęta, natura, jedzenie, DIY (zrób to sam), muzyka, sztuka, animacja. Zasoby The Kid Should See This wciąż się poszerzają. Nad zawartością serwisu czuwa jego założycielka Rion Nakaya, a jej dzieci (7 i 9 letnie) pomagają jej wybrać to, co naprawdę ciekawe i niezwykłe.

Pierwszego dnia naszej przygody z The Kid Should See This rzuciliśmy się na wszystko, co nam wpadło w oko z wielkim apetytem. Zobaczyliśmy między innymi jak z nasiona wyrasta młode drzewko (film w przyspieszonym tempie) oraz jak gąsienica przeobraża się w motyla, film o tym, jak na własnym podwórku zrobić samonośny most według koncepcji Leonarda da Vinci, jak głęboko pod ziemię udało się dokopać ludzkości, o wciąż nie do końca wyjaśnionych zachowaniach ryb w ławicach i ptaków w wielkich stadach, o niezwykłym rowerzyście i jego zjeździe po niesamowitym torze, o kostce Rubika z lodu i podstępnej skarbonce oraz kilka innych, które trudno nawet opisać! Kusiły nas też filmy o tańcu i zasadach fizyki, o bogactwach starożytnych Ameryk czy o tym, jak uratować zamoczoną książkę.

c

c

Serwis jest anglojęzyczny, filmy też, ale okazało się, że ograniczona jeszcze znajomość obcego języka, jaką prezentuje moja 7-letnia córka, wcale nie przeszkadzała jej w oglądaniu. Większość filmów jest doskonale zrozumiała nawet bez znajomości języka angielskiego, jest też sporo takich, które nie mają mówionej narracji i są zupełnie beztekstowe.

Dzieci oglądając zasoby The Kid Should See This poznają najciekawsze strony świata, a i dorośli dowiadują się wielu rzeczy, o których nie mieli pojęcia. Entuzjastyczne okrzyki zdziwienia i zachwytu gwarantowane! Można bezpiecznie zostawić juniora sam na sam z ekranem, ale gwarantuję, że starsi widzowie z przyjemnością obejrzą filmy razem z małolatami. The Kid Should See This można też wykorzystać w szkole podczas lekcji czy zajęć pozalekcyjnych.

http://thekidshouldseethis.com

c

c

IMG_2533c

autorka: Elżbieta Manthey – pomysłodawczyni i założycielka Juniorowa, dziennikarka, mama Tymona i Marysi, żona Krzysztofa. Współpracowała między innymi z miesięcznikiem GaGa, kwartalnikiem Twój Junior oraz z Gazetą Wyborczą.

c

c

foto: Pixabay