Ma proste zasady, które można opanować dosłownie w kilka minut. Nie wymaga kostki do gry, wygrana bardziej zależy od taktyki, niż od szczęścia. Jest jedną z najpopularniejszych gier świata, gra w nią około miliarda osób na świecie. Wciąga i uzależnia. Rummikub – znakomita rozrywka dla juniora, juniorki i ich rodziców.

Zasady są bardzo proste. Losujemy 14 kostek z liczbami od 1 do 13 (wśród nich są też dwa jokery). Reszta kostek stanowi bank, z którego będziemy losowali kolejne kostki w trakcie gry. Celem gry jest pozbycie się naszych kostek poprzez ułożenie liczbowych ciągów (1,2,3,4,5 itd.) lub grup (2,2,2 itd.). Każdy gracz może dokładać swoje kostki do układów ułożonych przez innych, może je przedłużać, rozbijać tworząc nowe układy, może wykorzystywać kostki z układów do tworzenia nowych. Warunek jest jeden – układ musi składać się co najmniej z trzech kostek. Jeśli nie możemy dołożyć żadnej kostki, ciągniemy z banku kolejną. Wygrywa ten gracz, który najszybciej pozbędzie się swRummikuboich kostek.

Rummikub to jest gra, która znakomicie rozwija umiejętności liczenia, matematyczną wyobraźnię a także spostrzegawczość dzieci. Dzięki prostym zasadom juniorzy czują się pełnoprawnymi jej uczestnikami i mają takie same szanse na wygraną, jak dorośli. A rodzice zasiądą do rozgrywki bez uczucia, że poświęcają się dla dzieci. Dla nich rozgrywka będzie równie pasjonująca i wciągająca. Uwaga – Rummikub uzależnia!

Istnieje również wersja z literami, z których tworzy się słowa, a także Rummikub Junior dla najmłodszych rozwijająca takie umiejętności jak rozpoznawanie cyfr, kolorów i kształtów oraz formowanie z nich grup w określonym porządku. Karcianą wersją Rummikuba jest Remik.

 

tekst: Wojtek Musiał

fot. Dimitris Kilymis