Książkowy prezent pod choinkę? Jak najbardziej! Oto propozycje Wydawnictwa Muchomor – książki o różnym charakterze, dla młodych czytelników w różnym wieku i o różnych zainteresowaniach. Dodatkowo w dniach 8-10 grudnia 2020 w księgarni wydawnictwa Czytelnicy Juniorowa mogą skorzystać z 40% rabatu na WSZYSTKIE Muchomorowe książki. Wystarczy przy zamówieniu zaznaczyć pole “mam kupon rabatowy” i wpisać hasło: JUNIOROWO.

Seria edukacyjna

“WIATR”
Anna Skowrońska 

Ta książka zabierze was w niezwykłą podróż. Zobaczycie co dzieje się gdy nadciąga tornado, jak wędruje pył znad Sahary i jak szybuje albatros. Dowiecie się jak powstaje wiatr i jak z niego zrobić prąd. Dotrzecie do nowoczesnych farm wiatrowych u wybrzeży Szkocji i do starodawnych wiatraków w Iranie. Przeczytacie o tym gdzie wieje samum, a gdzie halny i kto szybował nad Himalajami. Będzie też na co popatrzeć, bo ilustracje zrobiły doskonałe polskie graficzki Agata Dudek i Małgorzata Nowak. „Wiatr” to 64 strony, które rozbudzą ciekawość poznawania zjawisk w przyrodzie.

“ROZUMIEMY SIĘ BEZ SŁÓW”
Katarzyna Radziwiłł

Książka opowiadająca o sposobach komunikacji roślin i zwierząt.  Jak porozumiewają się ze sobą drzewa? Jak pszczoła pokazuje drogę do miejsca bogatego w nektar? Jak daleko niesie się śpiew wieloryba? Przeczytajcie o tym, w jak różne sposoby potrafią porozumiewać się zwierzęta i jakie informacje sobie przekazują. Niesamowita podróż w głąb przyrodniczych ciekawostek. 

“ARCHISTORIA. OPOWIEŚĆ  O ARCHITEKTURZE”
Magdalena Jeleńska

Chcesz zobaczyć jak dawna elektrownia w Londynie została zmieniona w nowoczesną galerię? Potrafisz porównać kopuły bazyliki św. Piotra i Tadż Mahal? Chcesz wiedzieć, po co powstał łuk triumfalny w Paryżu,  a czemu służy łuk w St. Louis? Czy wiesz co łączy operę w Sydney z Koloseum? Archistoria to arcyciekawa opowieść o architekturze. Jeśli chcesz wiedzieć więcej,  przeczytaj!

“ZIEMIA DO KSIĘŻYCA”
Lara Albanese

Astronauci, Neil Amstrong i Buzz Aldrin wyruszyli na spacer po powierzchni Księżyca, podczas którego Amstrong wypowiedział słynne zdanie “To jest mały krok dla człowieka, ale wielki krok dla ludzkości”. Ta książka opowiada historię misji, jej bohaterów a także całą historię podboju kosmosu. Dowiesz się z niej jak wyglądała rywalizacja o podbój kosmosu pomiędzy USA i ZSRR w czasie zimnej Wojny, kim był pierwszy człowiek w kosmosie,  Jurij Gagarin,  jakie zwierzęta wysłano w kosmos i jak się to dla nich skończyło,  jak wyglądają przygotowania astronautów, ich strój i kosmiczny rower. Zapraszamy na niezwykłą podróż na Księżyc!

Seria pożeraczy książek

“WIATR Z KSIĘŻYCA”
Eric Linklater

“Wiatr z Księżyca” z ilustracjami Zbigniewa Lengrena to zabawna, a chwilami pełna niesamowitych zdarzeń, historia dwóch sióstr Dory i Flory, mieszkających w angielskim miasteczku Harmider. 
Tekst niesie ponadczasowe wartości o tym, że warto być dobrym i pomagać innym nawet, jeśli wymaga to odwagi i wiąże się z trudnościami. Napisany jest wartko i wciąga czytelnika niemal od pierwszych stron.

“DOM DLA TOSI”
Kaja Malanowska

Pewnego dnia mały szczeniak – Tosia, wyrusza samotnie w świat, który okaże się znacznie większy niż przypuszczała i zamieszkały przez zwierzęta, o istnieniu których nie miała pojęcia. Jeżeli chcecie się dowiedzieć: kto straszy w lesie, czy piesek może stać się dzikiem i co jedzą wydry to koniecznie sięgnijcie po tę książeczkę. “Dom dla Tosi” to opowieść nie tylko dla tych, którzy kochają psy.

“BYŁ SOBIE DWA RAZY BARON LAMBERTO, CZYLI TAJEMNICE WYSPY SAN GIULIO”
Gianni Rodari

“Był sobie dwa razy Baron Lamberto” to historia zamożnego barona, który nie może się pogodzić z myślą , że się starzeje. Zatrudnia więc ludzi, którzy w dzień i w nocy powtarzają jego imię. Lamberto, Lamberto, Lamberto wymawiane bez przerwy, ma odmłodzić staruszka i zapewnić mu wieczne życie na ziemi, ale uwaga, w opowieści pojawia się Ottavio – siostrzeniec barona, który od pewnego czasu liczy na spadek po wuju. Ottavio nie może się pogodzić się z tym, że staruszek młodnieje. Ma więc plan…. Sensacyjna, dowcipna i odprężająca lektura klasyka włoskiej literatury dziecięcej. Gianniego Rodariego, który w 2020 roku obchodziłby 100 lecie urodzin. 

“ZACZAROWANY ZAMEK”
Edith Nesbit

Książka słynnej angielskiej pisarki Edith Nesbit ( “Pięcioro dzieci i coś”) opowiadająca o wakacyjnej przygodzie trójki rodzeństwa. Wysłani przez rodziców na lato do szkoły z Internatem, Kathleen, Jimmy i Gerald odkrywają w pobliżu tajemniczy zamek, a w przylegającym do niego różanym ogrodzie spotykają “śpiącą królewnę” , właścicielkę magicznego pierścienia. W książce zobaczycie piękne, klimatyczne ilustracje Adrianny Szwedkowicz. 

Seria bajek filozoficznych

Dzięki serii “Bajki Filozoficzne” Michela Piquemala dzieci uczą się myśleć i poznają najważniejsze słowa współczesnych i dawnych myślicieli. Matka Teresa, Sokrates, Ghandi, Dalajlama, Seneka, św Augustyn, Elie Wiesel , Martin Luther King mówią o tym, czym jest pokój, szczęście, przyjaźń, braterstwo… Ich słowa zostały zobrazowane mini scenkami, a ich dokonania zostały opisane w krótkich biogramach, dodanych na końcu książki. Lektura obowiązkowa dla wszystkich ciekawych świata dzieci, a przecież które nie są!

W serii ukazały się następujące tytuły:

  • “Bajki filozoficzne”
  • “Bajki filozoficzne. Świat mitologii”
  • “Bajki filozoficzne. Księga mądrości”
  • “Bajki filozoficzne. Jak żyć razem?”
  • “Bajki filozoficzne. Opowieści mędrca Sofiosa”
  • “Bajki filozoficzne. Jak żyć na Ziemi?”
  • “Mędrcy dla dzieci”

W ofercie Muchomora znajdziecie jeszcze wiele interesujących książek dla dzieci w różnym wieku, wydanych z charakterystyczną dla tego wydawnictwa dbałością o oryginalną szatę graficzną. Wiele z nich doskonale nadaje się do wspólnego czytania i oglądania, do czego niezmiennie Was zachęcamy. Miłej lektury!

www.muchomor.pl