Zatrzymać lato na dłużej – „Rozkoszne lato” Margarett Borroughdame

„Rozkoszne lato” autorstwa Margarett Borroughdame to „migawki o lecie” pisane słowem, rysunkiem i zdjęciami. Wiersze z przymrużeniem oka i takie, które skłaniają do refleksji. Pełne barw, zapachów i wakacyjnej radości, którą wypełnione jest lato.

Oto niektóre opinie czytelników i patronów książki:

Aż zapachniało latem. Na każdej karcie mieszka tu lato. Jest w soczystej trawie, w barwach motyla, w promieniach słońca, odgłosach przyrody i orzeźwiających smakach. Angażuje wszystkie zmysły i przenosi dzieci (oraz dorosłych) w najpiękniejszy w roku czas. Jeśli tęsknicie za zapachem lata, tu go odnajdziecie. (Miasto Dzieci)

Tęsknisz za ciepłem, słońcem i wakacjami? Możesz mieć to wszystko przez cały rok za sprawą uroczych wierszy, za każdym razem, gdy otworzysz „Rozkoszne lato” ! Po prostu słodka książka!  (Radio Bajka)

RozkoszneLato_okladkaZapach siana, promyk słońca na twarzy, aromat malin, spokój, radość i beztroska – to wszystko można poczuć, zaczytując się w wierszach Margarett Borroughdame. Lekka lektura i dla dzieci, i dla rodziców – aby powspominać, odprężyć się i zanurzyć w świecie wyobraźni. (Dzielnica Rodzica)

To wiersze na letni podwieczorek. Obrazy, wspomnienia, marzenia. Wiersze pełne pięknego wakacyjnego dzieciństwa i delikatności. (Patryk Rogoziński, tata, muzyk, kompozytor, nauczyciel)

Świat w wierszach Margarett Borroughdame to perspektywa dziecka, ale czy na pewno tylko dziecka? Przecież wszyscy uśmiechamy się na wspomnienie letnich przygód z dzieciństwa, kiedy przygodą był niezapomniany smak racuszków z pierwszymi jabłkami, strasznie rozbite kolano i spacer bez kaloszy w deszczu… Wszyscy tęsknimy za beztroską i rozkosznym latem… (Lidia Skrajna, mama, babcia, psycholog)

Margarett Borroughdame pisze dla dzieci, uwielbia opowiadać dzieciom bajki i je z nimi wymyślać, układać z dziećmi wiersze i je dla nich spisywać. W każdym dziecku widzi bacznego obserwatora świata i radosnego odkrywcę rzeczy małych i jeszcze mniejszych, wielkich i jeszcze większych. Jest mamą trójki wspaniałych muszkieterów, którzy są dla niej źródłem nieustającej inspiracji. Działa dobroczynnie: jest współfundatorką i prezesem fundacji edukacyjnej dla dzieci, w 2014 roku otrzymała odznaczenie za rozszerzanie wolontariatu dobroczynnego. Jest autorką książek, poezji i przedstawień teatralnych dla dzieci. Lubi słowa „proste, naturalne, bezpośrednie”.

OKLEJKA Wiosna Radosna.indd„Rozkoszne lato” Margarett Borroughdame jest częścią serii albumów wierszy dla dzieci na cztery pory roku. Ukazały się też: „Nie taka mroźna zima”, o której pisaliśmy w Juniorowie, „Wiosna radosna”, w przygotowaniu: „Jesień plecień”.

„Wiosna Radosna” to wiersze w których znajdziecie promienie pierwszego słonecznego dnia wiosny, zapach odradzającej się po zimie natury, kiełkujące ziarenka i wiosenną burzę, tulipany, magnolie, zieleń trawy i jak zawsze u Margarett Borroughdame lekkość, beztroskę i poczucie humoru. W 15 wierszach autorka zwiewnie opisuje wszystko to co wiosna przynosi.

RozkoszneLato_banner 560x370Konkurs – rozstrzygnięty

Dla Czytelników Juniorowa Wydawnictwo MB Books przygotowało książki „Rozkoszne lato” i „Wiosna Radosna”, jako nagrody w krótkim, prostym i przyjemnym konkursie. Zadanie konkursowe było następujące:

Zapytaj swoje dziecko, co to znaczy, że lato jest rozkoszne. Odpowiedź wpisz w komentarzu pod tekstem.

Wszystkie odpowiedzi bardzo nam się podobały! Dziękujemy za udział w konkursie!

Zatrzymać lato na dłużej – „Rozkoszne lato” Margarett Borroughdame
Możesz ocenić ten artykuł

7 komentarzy

 • Beata Baranowska

  Bardzo dziękujemy za ekspresową przesyłkę. Zuzia już pochłania lekturę.

 • Juniorowo

  Bardzo dziękujemy za udział w konkursie. Wszystkie odpowiedzi bardzo nam się podobają i jesteśmy w tej szczęśliwej sytuacji, że możemy nagrodzić wszystkich uczestników. Aby ustalić szczegóły wysyłki książek, skontaktujemy się mailowo.

 • Lato rozkoszne to znaczy beztroskie, „nie idziemy do szkoły, śpimy ile chcemy, biegamy po łące z latawcami, uganiamy się za motylkami, a po deszczu w klapeczkach biegamy po kałużach, no i oczywiście gdzieś wyjeżdżamy”

 • Beata M

  Antek : można sobie kopać dziury i bawić się w Indianów, a tata pali ognisko 😀

 • Mama Ami

  Jest: milutko, cieplutko, wesolutko i można jeść pyszne lody

 • Jacek Romanowicz

  Lato rozkoszne to lato pełne ciepła i uśmiechu już od poranka. To lato z niespodziankami na każdym kroku, odkrywaniem świata przy każdej okazji. To lato z rodzicami, na wakacjach.

 • Mama Tomka

  Tomek: „Jak to co? Że można się kokosić z mamą, bo są wakacje i mama nie idzie do pracy…”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *