Wypaleni rodzice – zmęczeni, zagonieni, wciąż poirytowani, łatwo wpadający w złość, rzadko kiedy z radością spędzający czas z dziećmi a jeszcze rzadziej ze sobą. Wyeksploatowane mamy, nieobecni ojcowie. Czasem na odwrót. Bardzo chcemy dać dzieciom jak najwięcej, jak najlepiej, jeszcze i jeszcze… Tylko z czego mamy im dawać, jeśli sami stopniowo znikamy? Znikamy, bo na dbanie o własne zasoby nie wystarcza czasu, bo nasza uwaga nie obejmuje nas samych. Wpadamy w stan debetu swojej życiowej energii i swojego ja. A dzieci wcale nie potrzebują najwięcej i najlepiej, i jeszcze, i jeszcze. Potrzebują wystarczająco. Jeśli dostają za dużo – nawet jeśli jest to za dużo miłości i uwagi – uginają się pod ciężarem.

Zrób więc coś dla siebie i dla swojej rodziny. Naucz się być wystarczająco dobrym rodzicem. Niech Twoja rodzina będzie bezpieczną przestrzenią nie tylko dla dzieci, ale i dla Ciebie. Co to znaczy? I jak to zrobić? Wiem, że w swoim rodzicielskim kołowrotku zapominamy, jak można inaczej. Wiem, jak trudno wyjść z kolein, w których jesteśmy od dawna rozpędzeni. Wiem z własnego doświadczenia. Dlatego postanowiłam coś z tym zrobić. I wtedy spotkałam Anię.

Anna Hady jest trenerką, mentorką kryzysową, coachem ACT. Połączył nas temat wypalenia rodzicielskiego. Zrobiłyśmy razem live (możesz go obejrzeć TUTAJ), poprowadziłyśmy 4 webinary, a teraz zapraszamy na cykl warsztatów rozwojowych dla rodziców – tych zmęczonych i wypalonych, ale też dla tych, którzy chcą zadbać o siebie, swoją rodzinę, relacje.

Wypalenie rodzicielskie to problem powszechniejszy niż mogłoby się wydawać. To proces stopniowego wyczerpywania zasobów. Dotyczy zarówno wykończonych niewyspaniem rodziców niemowląt, jak również mam i ojców starszych dzieci i nastolatków. Może trwać latami i odbierać nam energię i poczucie szczęścia. Wpływa na całą rodzinę, na nasze zdrowie oraz aktywność zawodową. Proces wypalania się w rodzicielstwie postępuje często niezauważony i może mieć poważne konsekwencje: problemy zdrowotne, kryzys związku, emocjonalne problemy u dzieci, a nawet sytuacje przemocowe w rodzinie.

Obejrzyj krótką rozmowę na temat wypalenia rodzicielskiego, którą nagrałyśmy:


Zapraszamy na cykl online’owych warsztatów “Wystarczająco Dobrzy Rodzice” skoncentrowanych właśnie na wypaleniu rodzicielskim i jego profilaktyce. Zapraszamy tych, którzy dostrzegają u siebie oznaki wypalenia i tych, którzy chcą go uniknąć.

Podczas warsztatów będziemy:

  • Uczyć się uważności na siebie i budowania równowagi,
  • Oswajać trudne emocje i wzmacniać poczucie bezpieczeństwa,
  • Uczyć się lepiej zrozumieć swoje potrzeby i dbać o swoje granice,
  • Przyglądać się swoim schematom funkcjonowania,
  • Uczyć się lepiej radzić sobie w stresie,
  • Budować prawdziwe zrozumienie z bliskimi osobami,
  • Wprowadzać trwałe zmiany, które będą służyły Tobie i Twoim relacjom.

Pierwszy warsztat już 16 maja, kolejne co tydzień. Uczestnicy dostaną nagrania części wykładowych, materiały do własnej pracy, będzie też zamknięta grupa na facebooku, żebyśmy mogli pomiędzy warsztatami i po nich rozmawiać ze sobą i dzielić się spostrzeżeniami.

Więcej informacji, program i zapisy na warsztaty:

https://akademia.annahady.pl/wystarczajaco-dobrzy-rodzice/

Nasze wypalenie szkodzi nie tylko nam, ale także dzieciom. Wypaleni nie jesteśmy w stanie dać dzieciom nie tylko “najwięcej i najlepiej”, ale nawet tyle, ile naprawdę potrzebują. Jak mówi Ania: wypalenie rodziców wypala całą rodzinę, a dzieci podążają ścieżką do wypalenia przetartą przez rodziców.

Zapraszamy Cię więc na spotkania online, podczas których poszukamy odpowiedzi na pytanie, jak się uchronić przed wypaleniem rodzicielskim, jak z niego wyjść oraz sprawdzimy, jakie strategie i sposoby będą w tym pomocne.

Do zobaczenia!

Elżbieta Manthey i Anna Hady

Anna Hady – wspieram rodziny w wyjściu z kryzysu oraz dorosłych w sytuacji wypalenia. Pomagam w budowaniu autentycznych relacji z uważnością i życzliwością. Certyfikowany Konsultant i Mentor Kryzysowy w nurcie pozytywnej terapii kryzysu, certyfikowany praktyk Terapii Akceptacji i Zaangażowania ACT, certyfikowany coach i trener PCM® (Process Communication Model), certyfikowany coach SI RMT® (Strategic Intervention RobbinsMadanesTraining). Ukończyłam m.in. certyfikowane szkolenie w Akademii Komunikacji Tomasza Zielińskiego, Advanced Master Program on the Treatment of Trauma (NICAMB), specjalizację z Psychologii Pozytywnej (University of Pennsylvania) i certyfikację trenerską Fundacji Familylab.

Elżbieta Manthey założycielka Juniorowa, blogerka, publicystka, prezeska Fundacji Rozwoju przez Całe Życie, dojrzała kobieta, mama dwójki nastolatków. Propagatorka wychowania i edukacji opartych na wzajemnym szacunku dorosłych i dzieci oraz rodzicielstwa jako nieustannego rozwoju. Angażuje się w działania na rzecz lepszej edukacji. Miłośniczka książek, również tych dla dzieci i młodzieży oraz rodzinnych podróży.