Wypaleni rodzice – zmęczeni, zagonieni, wciąż poirytowani, łatwo wpadający w złość, rzadko kiedy z radością spędzający czas z dziećmi a jeszcze rzadziej ze sobą. Wyeksploatowane mamy, nieobecni ojcowie. Czasem na odwrót. Bardzo chcemy dać dzieciom jak najwięcej, jak najlepiej, jeszcze i jeszcze… Tylko z czego mamy im dawać, jeśli sami stopniowo znikamy? Znikamy, bo na dbanie o własne zasoby nie wystarcza czasu, bo nasza uwaga nie obejmuje nas samych. Wpadamy w stan debetu swojej życiowej energii i swojego ja. A dzieci wcale nie potrzebują najwięcej i najlepiej, i jeszcze, i jeszcze. Potrzebują wystarczająco. Jeśli dostają za dużo – nawet jeśli jest to za dużo miłości i uwagi – uginają się pod ciężarem.

Zrób więc coś dla siebie i dla swojej rodziny. Naucz się być wystarczająco dobrym rodzicem. Niech Twoja rodzina będzie bezpieczną przestrzenią nie tylko dla dzieci, ale i dla Ciebie. Co to znaczy? I jak to zrobić? Wiem, że w swoim rodzicielskim kołowrotku zapominamy, jak można inaczej. Wiem, jak trudno wyjść z kolein, w których jesteśmy od dawna rozpędzeni. Wiem z własnego doświadczenia. Dlatego postanowiłam coś z tym zrobić. I wtedy spotkałam Anię.

Anna Hady jest trenerką, mentorką kryzysową, coachem ACT. Zrobiłyśmy razem live (możesz go obejrzeć TUTAJ), a teraz przygotowałyśmy 2 bezpłatne webinary oraz cykl warsztatów rozwojowych dla rodziców – tych zmęczonych i wypalonych, ale też dla tych, którzy chcą zadbać o siebie, swoją rodzinę, relacje.

Zobacz, co proponujemy. Możesz zapisać się od razu na cykl warsztatowo-rozwojowy, albo najpierw spotkać się z nami na webinarach, które będą wstępem do niego. Podziel się też informacją o nich ze znajomymi – prawdopodobnie są wśród nich rodzice balansujący na krawędzi wypalenia, nawet jeśli ich zdjęcia na fejsie i insta są pełne radosnych uśmiechów.

Webinar 1: Wystarczająco dobrzy rodzice – czyli kto?

Porozmawiamy o tym, jak nie wypalać się w rodzicielstwie, a dokładniej:

  • Co nasze dążenie do bycia idealnym rodzicem robi dzieciom i nam, w krótkiej i długiej perspektywie.
  • Natura relacji dorosły-dziecko – od zależności, przez przewodnictwo ku równowadze.
  • Ekonomiczne rodzicielstwo – czego naprawdę potrzebują od nas dzieci, a co możemy od razu „oszczędzić” sobie i dzieciom.
  • Nie chronić, lecz przygotować do życia – pomocna perspektywa towarzyszenia dzieciom w ich wyzwaniach.

Będzie czas na zadawanie pytań. Opowiemy też więcej o cyklu warsztatów “Wystarczająco Dobrzy Rodzice”.

Wtorek 28 marca, godz. 19:00-20:30. Webinar jest bezpłatny.

Webinar nie będzie rejestrowany, nie będzie więc możliwości odtworzenia go w późniejszym terminie.

Webinar 2: Rodzina jako bezpieczna baza dla dzieci i rodziców

Porozmawiamy o tym jak wspólnie zadbać o swoje potrzeby i chronić się przed wypaleniem, a dokładnie:

  • Wypaleni rodzicie – koszt troski bez wsparcia
  • Wypalone dzieci – czego nie wiemy o dzieciństwie i dorastaniu dzisiaj
  • Bezwarunkowa relacja – towarzyszenie dzieciom w trudnościach
  • Jak zdrowo wspierać – rozróżnienie własnych potrzeb i potrzeb osoby w kryzysie
  • sesja pytań i odpowiedzi
  • szczegółowe informacje o warsztatach “Wystarczająco Dobrzy Rodzice”.

Wtorek 4 kwietnia, godz. 19:00-20:30. Webinar jest bezpłatny.

Webinar nie będzie rejestrowany, nie będzie więc możliwości odtworzenia go w późniejszym terminie.

Webinary stanowią wstęp i zaproszenie do udziału w pierwszej edycji programu rozwojowego dla rodziców organizowanego przez Juniorowo i Anna Hady Coaching który odbędzie się online w formie warsztatów w kwietniu i maju 2023, więcej informacji i zapis na warsztaty TUTAJ

Nasze wypalenie szkodzi nie tylko nam, ale także dzieciom. Wypaleni nie jesteśmy w stanie dać dzieciom nie tylko “najwięcej i najlepiej”, ale nawet tyle, ile naprawdę potrzebują. Jak mówi Ania: wypalenie rodziców wypala całą rodzinę, a dzieci podążają ścieżką do wypalenia przetartą przez rodziców.

Zapraszamy Cię więc na spotkania online, podczas których poszukamy odpowiedzi na pytanie, jak się uchronić przed wypaleniem rodzicielskim, jak z niego wyjść oraz sprawdzimy, jakie strategie i sposoby będą w tym pomocne.

Do zobaczenia!

Elżbieta Manthey i Anna Hady

Anna Hady – wspieram rodziny w wyjściu z kryzysu oraz dorosłych w sytuacji wypalenia. Pomagam w budowaniu autentycznych relacji z uważnością i życzliwością. Certyfikowany Konsultant i Mentor Kryzysowy w nurcie pozytywnej terapii kryzysu, certyfikowany praktyk Terapii Akceptacji i Zaangażowania ACT, certyfikowany coach i trener PCM® (Process Communication Model), certyfikowany coach SI RMT® (Strategic Intervention RobbinsMadanesTraining). Ukończyłam m.in. certyfikowane szkolenie w Akademii Komunikacji Tomasza Zielińskiego, Advanced Master Program on the Treatment of Trauma (NICAMB), specjalizację z Psychologii Pozytywnej (University of Pennsylvania) i certyfikację trenerską Fundacji Familylab.

Elżbieta Manthey założycielka Juniorowa, blogerka, publicystka, prezeska Fundacji Rozwoju przez Całe Życie, dojrzała kobieta, mama dwójki nastolatków. Propagatorka wychowania i edukacji opartych na wzajemnym szacunku dorosłych i dzieci oraz rodzicielstwa jako nieustannego rozwoju. Angażuje się w działania na rzecz lepszej edukacji. Miłośniczka książek, również tych dla dzieci i młodzieży oraz rodzinnych podróży.