Technologie z klasą – Uniwersytet Dzieci wspiera nauczycieli w prowadzeniu zajęć z informatyki – zapisz się do programu!

Jak atrakcyjnie i skutecznie uczyć dzieci programowania od najmłodszych lat? Program Technologie z klasą pomoże nauczycielom kształcić kompetencje cyfrowe zgodnie z nową podstawą programową.

Z myślą o nauczycielach i uczniach szkół podstawowych eksperci Fundacji Uniwersytet Dzieci stworzyli program Technologie z klasą, który wspiera nauczycieli we wdrażaniu nowej podstawy programowej z zakresu informatyki. Program Technologie z klasą jest adresowany do uczniów klas I-III i VII. Jest to cykl scenariuszy lekcji oraz innowacyjny zestaw edukacyjny do pracy z uczniami, szkolenia i wykłady dla nauczycieli w całej Polsce oraz webinaria. Treści programu są stworzone przez ekspertów z firm technologicznych, ze wsparciem metodycznym Fundacji Uniwersytet Dzieci, która od ponad 10 lat prowadzi fascynujące zajęcia z naukowcami dla dzieci metodą pytań i doświadczeń, a także oferuje nauczycielom bezpłatne scenariusze zajęć na platformie scenariuszelekcji.edu.pl

Co nauczyciel znajdzie w programie?

Przede wszystkim kompletne, przystępne i ciekawe scenariusze lekcji z programowania. 6 scenariuszy dla uczniów klas I-III, które będą zawierały treści od kodowania na dywanie, po lekcje z komputerem z wykorzystaniem programu ScratchJr i Scratch. Ponadto na program składa się cykl bezpłatnych wykładów i warsztatów dla nauczycieli, które prowadzić będą eksperci z firm technologicznych. Warsztaty i wykłady będą odbywały się w kilku lokalizacjach w całej Polsce, tak aby jak największa liczba nauczycieli miała okazję wziąć w nich udział. W trakcie spotkań będzie można nie tylko pogłębić wiedzę o tym, jaki wpływ na dzieci mają technologie, ale również w praktyce skorzystać z umiejętności ekspertów w zakresie programowania, po to, by lepiej przygotować się do prowadzenia zajęć z uczniami.

Nauczycielom informatyki w starszych klasach Fundacja Uniwersytet Dzieci oferuje 6 lekcji, podczas których uczniowie nauczą się podstaw programowania stron WWW z wykorzystaniem technologii HTML, CSS i JavaScript, aby stworzyć własną aplikację pozwalającą na szyfrowanie i deszyfrowanie wiadomości tekstowych. Poznają pojęcia wykorzystywane w codziennej pracy Web Developera oraz teorie i techniki szyfrowania danych.

Nie tylko programowanie

Poza scenariuszami dotyczącymi programowania w Technologiach z klasą znajdą się materiały dotyczące bezpieczeństwa w sieci – tematy lekcji o tym czym jest cyberprzemoc, jak reagować na hejt w sieci, na czym polega odpowiedzialne kreowanie swojego wizerunku online. Scenariusze będą dotyczyły również tego, jak szukać informacji w sieci, jak bezpiecznie korzystać z internetu, jak roboty pomagają człowiekowi, czym są inteligentne domy. W drugim semestrze nauczyciele otrzymają też analogowe zestawy do pracy z uczniami, dzięki którym lekcje staną się bardziej atrakcyjne.

materiały informacyjne Fundacji Uniwersytet Dzieci

 

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Technologie z klasą – Uniwersytet Dzieci wspiera nauczycieli w prowadzeniu zajęć z informatyki – zapisz się do programu!
Możesz ocenić ten artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *