„Swoboda tworzenia /Freedom to create” – konferencja na temat wspierania twórczego rozwoju dzieci

Konferencja „Swoboda tworzenia /Freedom to create” to wydarzenie dla rodziców, nauczycieli, animatorów kultury, psychologów, którzy są zainteresowani wspieraniem rozwoju twórczego dzieci /od urodzenia do 10 lat/ i stwarzaniem przestrzeni do swobodnego wyrażania się przez sztukę. Podczas konferencji będzie można posłuchać wykładów ekspertów i praktyków kultury, którym bliskie jest podążanie za naturalną ciekawością dziecka i odkrywanie świata przez twórczą zabawę. Zwrócą także uwagę na to, w jaki sposób stwarzać warunki do pracy twórczej w szkole, uwzględniając indywidualne talenty i pasje dzieci.

Konferencja będzie okazją do wymiany myśli i doświadczeń między rodzicami, artystami, animatorami kultury, psychologami, pedagogami twórczości i animatorami. Będzie także strefa inspiracji, gdzie praktycy kultury podzielą się swoimi doświadczeniami pracy twórczej z dziećmi.

Wśród prelegentów znajdą się: prof. dr hab. Anna Izabela Brzezińska, Małgorzata Taraszkiewicz, Beata Kwiecińska i Maciej Dąbrowski – Dom Kultury Inspiro, Dagmara Ponikiewska i Mariusz Ponikiewski – Stacja Badawcza, Barbara Małecka – teatrolog, dyrektor artystyczna Międzynarodowego Festiwalu „Sztuka Szuka Malucha”, Ewa Jakubowska – muzykolog, pedagog muzyki, Agnieszka Czekierda – aktorka, założycielka Teatru Małego Widza, reżyser teatralny, Iwona Cała – Fundacja Przystanek Twórczość, Anna Bera – Dzikie Dzieci.

Organizatorem konferencji „Swoboda tworzenia /Freedom to create” jest Fundacja Przystanek Twórczość od 10 lat działająca na rzecz edukacji kulturalnej i wspierania rozwoju twórczego dzieci, rodziców i nauczycieli w Warszawie. Fundacja realizuje liczne projekty kulturalne, profilaktyczne, edukacyjne np. „Bajkodzieło”, „Twórcze Dzieciaki „, „Czytamy i twórczo działamy”, „Pracownia Rodziny”. Stara się inspirować ludzi do podejmowania samodzielnych inicjatyw kulturalnych, wyzwalać kreatywne myślenie, wspierać artystyczne pasje. Dzieci mają możliwość uczestniczenia od najmłodszych lat w innowacyjnych warsztatach: teatralnych, filmowych, plastycznych, muzycznych, ruchowych, eksperymentalnych i wielu innych. Zajęcia prowadzone są aktywnymi metodami. Przystanek  Twórczość to również przestrzeń spotkań ludzi o podobnych zainteresowaniach i pasjach, którzy wzajemnie się wspierają, wymieniają doświadczeniami i tworzą. www.tworczosc.org.pl

Konferencja „Swoboda tworzenia /Freedom to create” odbędzie się 9 grudnia 2017 w Warszawie.
Miejsce: MEDIATEKA START-META, ul. Szegedyńska 13A /Bielany/

Organizator: Fundacja Przystanek Twórczość
Partnerzy: Biblioteka Publiczna im. S. Staszica w dzielnicy Bielany, Mediateka START-META

Projekt „SWOBODA TWORZENIA /freedom to create” jest dofinansowany przez m.st. Warszawę.

Szczegółowe informacje i zapisy: 

http://www.swobodatworzenia.pl

„Swoboda tworzenia /Freedom to create” – konferencja na temat wspierania twórczego rozwoju dzieci
5 (100%) 1 głosów

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *