Sukces kampanii Dziecko na Uniwersytecie

Kampania Dziecko na Uniwersytecie dobiegła końca. W czasie jej trwania Fundacja Uniwersytet Dzieci zebrała łącznie 38 214 zł na Fundusz stypendialny dla dzieci z rodzin w trudniejszej sytuacji ekonomicznej. Dzieci te bez przeszkód będą mogły uczęszczać na zajęcia Uniwersytetu Dzieci w nadchodzącym roku akademickim 2018/19.

Kampania trwała od  12 stycznia do 15 kwietnia 2018 roku. Jej celem było zebranie środków na Fundusz stypendialny Uniwersytetu Dzieci. Od początku jej trwania w akcję włączyły się środowiska naukowe, akademickie i biznesowe. Autorytety ze świata nauk, wybitni przedstawiciele z wielu dziedzin zachęcali do wsparcia finansowego, wskazując jak wielkie znaczenie w życiu człowieka ma edukacja i jak ważne jest, żeby każde dziecko miało do niej równy dostęp. 

W kampanię zaangażowało się 194 darczyńców. Znaczna część z nich skorzystała także z zaproszenia na Turniej Wiedzy dla Małych i Dużych. Wydarzenie odbyło się 24 marca w czterech polskich miastach: w Krakowie, w Warszawie, we Wrocławiu i w Olsztynie. Wydarzenie było formą podziękowania dla wspierających kampanię. W trakcie rodzinnej zabawy zgromadzeni mieli okazję doświadczyć jak wygląda Uniwersytet Dzieci od środka. Dodatkowo dzieci biorące udział w Turnieju wzięły udział w konkursie o indeks Uniwersytetu Dzieci. W każdym mieście nagrodziliśmy 5 dociekliwych entuzjastów nauki, którzy zadali najciekawsze pytania do naukowców. Zwycięzcy otrzymali darmowy rok zajęć na Uniwersytecie Dzieci.

Czy dźwięk naprawdę można zobaczyć? – Relacja z Turnieju Wiedzy dla małych i dużych

Fundacja Uniwersytet Dzieci bardzo dziękuje wszystkim, którzy wsparli kampanię. Całość kwoty zostanie przeznaczona na stypendia dla dzieci z rodzin w trudnej sytuacji życiowej. 

Wciąż można wesprzeć Fundusz stypendialny dowolną kwotą: 

fundacja.uniwersytetdzieci.pl/przekaz-darowizne

Juniorowo wspierało kampanię Dziecko na Uniwersytecie jako patron medialny.

materiały prasowe fundacji Uniwersytet Dzieci

Sukces kampanii Dziecko na Uniwersytecie
5 (100%) 1 głosów

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.