Burrito to nazwa słynnej meksykańskiej potrawy. Ale to również zabawa polegająca na zawijaniu się w koce i miękkie dywany. W Pokoju Burrito takich koców i innych przytulnych mebli jest mnóstwo.

Właśnie zakończyły się prace remontowe i urządzanie niezwykłego miejsca, które powstało z inicjatywy dzieci i młodzieży współpracującej z Centrum Profilaktyki i Edukacji Społecznej Parasol. W Pokoju Burrito zostały odnowione ściany i sufit, a na podłodze położona miękka wykładzina. Zgodnie z wizją młodych projektantów we wnętrzu znalazły się fioletowe materace, limonkowa pufa oraz piłki sprzyjające chwilom relaksu i zabawy.

Nie mogło zabraknąć różnokolorowych poduszek i ciepłych koców, czyli niezbędnych elementów do zabawy w zawijanie się jak w naleśniki burrito. Całość wnętrza rozświetlają delikatne lampki w pastelowych kolorach. Dzięki wsparciu fundatorów odnowiono także ogród, w którym zasadzono rośliny i ustawiono nowe donice z kwiatami.

9 czerwca odbyło się uroczyste otwarcie Pokoju Burrito. Dzieci, młodzież i pracownicy Centrum Izaaka 5 przecięli wstęgę i wspólnie spędzili czas w Pokoju Burrito wykorzystując wszystkie walory nowej przestrzeni. Najbardziej obleganym miejscem była pufa, która okazała się idealnym miejscem do odpoczynku przy muzyce i książce z book-crossingu.

Ogromny entuzjazm wzbudziły także zabawy na dużych piłkach. Z kolei materace i poduszki czekały na chętnych do spokojnych rozmów. Na koniec dnia 14-letnia Agnieszka stwierdziła „Zostaję. Zamieszkam tu!”.

Pokój Burrito znajdziemy na krakowskim Kazimierzu w Centrum Izaaka 5.

A o genezie i idei projektu Juniorowo pisało TUTAJ.

 

This slideshow requires JavaScript.

 

Mat. prasowe i zdjęcia Centrum Profilaktyki i Edukacji Społecznej Parasol