Nowe kierunki dla gimnazjalistów na Uniwersytecie Dzieci

Od 10 lat Fundacja Uniwersytet Dzieci organizuje fascynujące zajęcia dla dzieci na uczelniach w całej Polsce. Rokrocznie 7,5 tysiąca studentów uczęszcza na nasze zajęcia, poświęcając na to swój czas wolny. Dlaczego? Odpowiedź jest prosta – na Uniwersytecie Dzieci walczymy ze stereotypem nudnej nauki. Udowadniamy, że młodzież jest ciekawa świata, chce się uczyć, ale forma tej nauki musi być dostosowana do temperamentu i możliwości poznawczych młodych studentów. Do tej pory na zajęcia na Uniwersytecie Dzieci można było zapisać dzieci w wieku 6-13 lat. Teraz wiele się zmieni – uniwersytet otwiera się dla nastolatków!

Na nowym kierunku – Nauka do kwadratu – młodzież w wieku 14-16 lat będzie zgłębiała tajniki: Kryminalistyki, Sztuki, Architektury krajobrazu, Biologii, Programowania czy Informacja genetycznej.  Zajęcia poprowadzą wybitni naukowcy i specjaliści z uczelni wyższych. Fundacja otrzymała dofinansowanie od Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego w ramach programu “Uniwersytet Młodego Odkrywcy”. Nowy kierunek zostanie uruchomiony aż w 3 miastach: Warszawie, Wrocławiu i Olsztynie. Partnerami naukowymi Fundacji Uniwersytet Dzieci są: Uniwersytet Warszawski, Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu, Polska Akademia Nauk, Instytut Immunologii i Terapii Doświadczalnej oraz Uniwersytet Warmińsko-Mazurski.

Zajęcia na tym kierunku będą odpowiadać na zainteresowania nastolatków, ale też na potrzeby i wymagania współczesnego świata. Studenci zgłębią dziedzinę nauki, która ich szczególnie interesuje, przeprowadzą projekt badawczy i przekonają się, jak wygląda praca badaczy w nowoczesnych ośrodkach naukowych. Każda ze specjalizacji będzie inspiracją do krytycznego myślenia, twórczego rozwiązywania problemów oraz pracy zespołowej. Studia na tym kierunku będą szansą na rozwijanie pasji i pomocą w trudnym wyborze kierunku dalszej edukacji. Mamy nadzieję, że nowoczesne podejście do nauki, odkrywanie jej tajemnic w atrakcyjny i angażujący sposób zafascynuje młodzież i zachęci do dalszego podążania ścieżką kariery naukowej.

Zapisy na zajęcia pod adresem: www.naukadokwadratu.pl
Więcej informacji o programie „Uniwersytet Młodego Odkrywcy”: http://www.nauka.gov.pl/projekty-i-inicjatywy/uniwersytet-mlodego-odkrywcy.html

c

źródło: Fundacja Uniwersytet Dzieci

Nowe kierunki dla gimnazjalistów na Uniwersytecie Dzieci
Możesz ocenić ten artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *