Legoland – nowe atrakcje w sezonie 2017

1 kwietnia to początek nowego sezonu turystycznego w Legoland Billund, najczęściej odwiedzanym parku rozrywki w Europie, położonym 650 kilometrów od polskiej granicy. Jak co roku na fanów klocków lego czekać będą dodatkowe atrakcje, m.in. wystawa najwyższych budowli świata odzwierciedlonych w skali 1:150 „World’s Tallest”, nowe miejsca noclegowe zaaranżowane w klimacie Lego Ninjago, a także spotkanie ze starym znajomym z odległej galaktyki.

c

Wieżowce w Minilandzie

W tym roku w strefie Mililand zostaną zbudowane z ośmiuset tysięcy klocków lego miniatury najwyższych budynków świata w skali 1:150. Na wystawie pt. „World’s Tallest” będzie można obejrzeć wysoki na 5,5 metra model Burj Khalifa, wieżę Eiffela, Taipei 101, OneWorld Trade Center, Makkah Royal Clock Tower Hotel, Shanghai Tower i wieżę widokową LEGO Top. „Miniland jest sercem Legolandu i jesteśmy dumni, że w tym roku pokażemy naszym gościom nie tylko kompletnie nową wystawę, ale i odnowione, istniejące już obiekty – mówi Christian Woller, Dyrektor Zarządzający w Lwegoland Billund.

Noce tematyczne

W 2017 roku Legoland Holiday Village zostanie powiększone o 50 nowych tematycznych chatek Ninjago, w których będą mogły przenocować całe rodziny, od 4 do 8 osób, oraz 30 nowych gajówek w kształcie beczek. To wygodna i zabawna alternatywa dla namiotu lub przyczepy kempingowej. Dodatkowo, w czterogwiazdkowym hotelu położonym na terenie parku rozrywki, do dyspozycji gości zostaną oddane pokoje w klimacie Lego Ninjago.

„W ostatnich latach zanotowaliśmy duży wzrost liczby gości nocujących w regionie południowej Danii. Jest to między innymi zasługa atrakcji w samym Legolandzie, jaki i rozrywek w innych gminach w Legoland Billund Resort. Dla nas to oznacza, że musimy sprostać potrzebom turystów, którzy uwielbiają nocować w tematycznych pokojach nawiązujących do różnych serii Lego – komentuje Christian Woller.

Legoland to nie wszystko

X-Wing wraca do domu

W tym roku, po dwóch latach nieobecności, do Legolandu powraca największy model świata zbudowany klocków Lego – popularny X-Wing Starfighter, znany szerszej publiczności z filmowej sagi „Gwiezdne wojny”. Oglądanie kultowego pojazdu, zbudowanego z ponad 5 milionów elementów, o łącznej wadze 20 ton, jest fascynującym doświadczeniem dla wszystkich fanów gwiezdnej serii, i dzieci, i dorosłych.

Najpopularniejsza atrakcja 2016

Legoland BillundDzieci odwiedzające w tym roku Legoland odwiedzą także powstałą rok temu unikalną strefę Ninjago World. To największa inwestycja w historii parku rozrywki – kosztowała 85 milionów DKK. Na powierzchni ponad 5000 m2, z 727 000 klocków Lego (1,5 tony!) zbudowano świat nawiązujący do jednej z najpopularniejszych klockowych serii, m.in. wszystkie słynne postaci z krainy Ninjago wysokie na 100 cm.

Najbardziej niesamowitą atrakcją jest interaktywna kolejka The Ride, dzięki której za pomocą zaawansowanej technologii dzieci przenoszą się do świata Lego Ninjago w wymiarze 4D! Przejechanie 122-metrową kolejką trwa 3,5 minuty i jest to wyjątkowo emocjonująca jazda. Każdy musi nauczyć się władać 4 żywiołami: ogniem, ziemią, lodem i piorunem, by pokonać Pożeracza Światów i złe charaktery ze świata Ninjgo. Nowa technologia rozpoznawania gestów powoduje, że ruchy rąk są zamieniane w moce ninja i pokazywane na wielkich ekranach 3D, z czego największy ma 1000 cali i mierzy 4 x 13 metrów. Z przeciwnikami walczą wszyscy, gdyż jak mówi Master Wu: „Razem jesteśmy silniejsi”. Kolejka The Ride działa również na zmysły i podczas jazdy czuć gorąco, zimno, wiatr i wodę.

Legoland – pomysł na wycieczkę

W strefie mali goście mają także okazję wzmacniać swoje umiejętności ninja, bawiąc się razem z głównymi bohaterami ze świata Lego Ninjago. Podczas treningu szybkiego reagowania Jaya można ćwiczyć refleks i szybkość wojownika ninja, a na 12-metrowych ścianach do wspinaczki Claya doskonalić swoje zdolności alpinistyczne i nabywać siły. Z kolei w laserowym labiryncie Lloyda dzieci muszą przejść na czas przez ciemny tunel bez dotknięcia żadnej z 30 wiązek laserowych.

Więcej informacji na temat Legoland Billund znajdziemy TU.

Informacje i zdjęcia: Legoland Billund

Legoland – nowe atrakcje w sezonie 2017
Możesz ocenić ten artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *