Królewski Ogród Światła znów w Wilanowie

Królewski Ogród Światła w Muzeum Pałacu w Wilanowe już otwarty. Spektakularne instalacje z tysięcy światełek będą rozświetlały ogród wilanowski do 25 lutego 2018 r. W tym roku zaprezentowano zupełnie nową wystawę zajmującą powierzchnię ponad 14 000 metrów kwadratowych. W weekend otwarcia aleją świetlną prowadzącą do pałacu przeszło 6000 osób!

Gdy w wilanowskim ogrodzie zapada zmrok, bramy nie są zamykane, ale otwiera się je szerzej, ponieważ właśnie w jesienne i zimowe wieczory odwiedza go najwięcej gości. Gdy na ulicach Warszawy robi się szaro, pałacowe ogrody na przekór smutnej aurze rozbłyskają światłem i mienią się kolorami. Aby tak się stało, niezbędna była praca 120 osób – designerów, dekoratorów, montażystów, elektryków, spawaczy, ślusarzy.

Stworzenie samej koncepcji i realizacja wystawy były dla nas ogromnym wyzwaniem zarówno na poziomie projektowym, jak i produkcyjnym. Montaż wszystkich elementów ekspozycji trwał niemal 5 tygodni. Zanim powstały projekty, nasi pracownicy wykonali masę analitycznej pracy. Spędzili ok. 20 godzin w bibliotece i przewertowali kilkanaście książek poświęconych historii oraz architekturze ogrodu i pałacu. Nad projektem przez kilka tygodni pracował 12-osobowy zespół projektantów. W tym czasie powstały 223 szkice nowych elementów świetlnych – mówi Tomasz Podogrocki, prezes firmy Multidekor projektującej i wykonującej instalację.

Bardzo ważny w projekcie i wykonaniu był aspekt ekologiczny. Mimo że wystawa składa się aż z 400 000 diod LED, całkowite zużycie prądu to zaledwie 36 KW/h. To mniej więcej tyle, ile zużywa się do wypieku 15 ciast.

DATY I GODZINY OTWARCIA:
28 października 2017 – 25 lutego 2018 (poza 1 listopada, 24 i 31 grudnia), godz. 16.00–21.00

DATY I GODZINY MAPPINGÓW:
wszystkie soboty i niedziele (poza 24, 25 i 31 grudnia), godz. 17.30, 18.30, 19.30, 20.30

BILETY:

  • poniedziałek – piątek: 10 zł – bilet zwykły, 5 zł – bilet ulgowy, dzieci do lat 7 – wstęp bezpłatny
  • sobota – niedziela: 20 zł – bilet zwykły, 10 zł – bilet ulgowy, dzieci do lat 7 – wstęp bezpłatny

FACEBOOK: https://www.facebook.com/krolewskiogrodswiatla/

WWW: http://wilanow-palac.pl/edukacja/krolewski_ogrod_swiatla

MECENAS:  Ferrero

WYKONAWCA: Multidekor

c

informacja prasowa Muzeum Pałacu w Wilanowie, foto: Marcin Mastykarz

 

Królewski Ogród Światła znów w Wilanowie
5 (100%) 2 głosów

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *