Kampania „Lekcje z klasą”

Fundacja Uniwersytet Dzieci od wielu lat popularyzuje naukę – poprzez ciekawe zajęcia na Uniwersytecie Dzieci, ale nie tylko. Pomaga również nauczycielom w kształceniu dzieci ze szkół podstawowych, aby lepiej przygotować je do wyzwań przyszłości.

Lekcje z klasą

Nauczyciele w szkołach bardzo często skarżą się  na to, że uczniowie izolują się, są agresywni, trudno im skupić uwagę. Nie potrafią współpracować, komunikować się ze sobą, nie są w stanie rozpoznawać własnych emocji. Mimo że dzieci biegle posługują się nowymi technologiami, to społecznie nie są dojrzałe. Nauczycielom brakuje dobrych narzędzi do rozwiązywania takich problemów. Szkoła nie proponuje programu wychowawczego, który wyposażyłby dzieci w umiejętności kluczowe dla ich przyszłości.

Stworzone przez Fundację Uniwersytet Dzieci Lekcje z klasą to narzędzie wpierające kształtowanie umiejętności społecznych. To pomysł na cykl lekcji w oparciu o specjalne plansze (do gry i pracy projektowej). Nauczyciele w kilku szkołach mogli przetestować zestawy. Zwracali uwagę, że dzięki metodom i narzędziom zawartym w zestawach śmielej  podchodzą do tematu kształcenia umiejętności społecznych, a dzieci wręcz czekają na kolejne lekcje. Zajęcia pozwalają im na twórcze myślenie, słuchanie siebie nawzajem, dają poczucie sprawczości i tego, że działanie na rzecz najbliższego otoczenia ma sens.

Ponad 1000 nauczycieli z całej Polski zadeklarowało chęć otrzymania i wykorzystywania zestawów Lekcje z klasą. Fundacja Uniwersytet Dzieci zbiera środki, aby każdy nauczyciel mógł otrzymać zestaw bezpłatnie. Wartość zestawu dla jednej klasy to 150 zł. Zebrano już środki na zestawy dla 600 klas, 400 wciąż czeka. Fundacja Uniwersytet Dzieci poszukuje darczyńców, którzy wesprą kampanię. Każda darowizna jest ważna i sprawia, że dzieci z klas w całej Polsce będą mogły otrzymać mądry prezent. Na stronie lekcjezklasa.pl znajduje się informacja o klasach i miejscowościach czekających na wsparcie. Zachęcamy do odwiedzenia strony i wpłaty na rzecz tej akcji.

c

c

źródło i foto: Fundacja Uniwersytet Dzieci

Kampania „Lekcje z klasą”
Możesz ocenić ten artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *