Interaktywny Elementarz dostępny bezpłatnie

„Nasz Elementarz”, czyli bezpłatny podręcznik MEN dla klasy I szkoły podstawowej, ma swoją wersję interaktywną, z której można korzystać bezpłatnie. Została opracowana na podstawie drukowanej wersji podręcznika, zawiera wszystko to, co on oraz dodatkowe ćwiczenia, gry, nagrania audio, filmy i symulacje.

Czy „Nasz Elementarz” jest fajny, czy nie – nad tym nie będziemy dziś dywagować. Natomiast pomysł, żeby zrobić wersję komputerowo-tabletowo-smartfonową wielu rodzicom, a na pewno wielu dzieciom spodoba się i urozmaici naukę pierwszakom. Interaktywna wersja „Naszego elementarza” została opracowana przez firmę Learnetic S.A.. Można z niej korzystać na komputerze, tablecie i telefonie (Windows, iOS, Android). Po pierwszych testach rekomenduję tablet – w ćwiczeniach pisania i rysowania najlepiej sprawdzi się ekran dotykowy, po którym dziecko może wodzić palcem rysując kształty. Ale komputer i smartfon też dadzą radę – iElementarz zawiera mnóstwo różnorodnych ćwiczeń, wykorzystujących różne możliwości „klikania”.

Trzy kroki do iElementarza

czyli co zrobić, żeby z niego korzystać:

  1. wejdź na stronę www.mCourser.pl,
  2. zarejestruj się na platformie – założenie konta użytkownika jest bezpłatne,
  3. z biblioteki platformy mCourser wybierz Elementarz i dodaj go do swoich zasobów.

Od tej pory możesz już korzystać z iElementarza online, lub też bez dostępu do internetu (w tym celu trzeba pobrać bezpłatną aplikację mLibro, dostępną na stronie).

nasz-elementarz-3
Co tam w środku

iElementarz zawiera bardzo różnorodne ćwiczenia, np. pisanie liter po śladzie, gry memo i inne, opowiadania do odsłuchu, ćwiczenia jednokrotnego wyboru, filmiki (np. video-instrukcja, jak zrobić świnkę z plasteliny), porządkowanie elementów i wiele innych. Każde polecenie ma wersję audio, poprawność odpowiedzi jest na bieżąco sygnalizowana dźwiękiem. Wszystkie wykonane ćwiczenia są zapisywane na „koncie użytkownika”, co umożliwia kontynuację pracy w kolejnych sesjach.

c

tekst: Elżbieta Manthey

fot. Eric Peacock, MEN

Interaktywny Elementarz dostępny bezpłatnie
Możesz ocenić ten artykuł

5 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *