Gimnazjaliści wymyślają grę miejską i fundują rówieśnikom niezwykłe nagrody

Uczniowie gdańskiego Gimnazjum Thinking Zone postanowili pokazać, że edukacja może być fascynująca i że jej alternatywne nowoczesne formy są dla każdego. Bo jeśli komuś brakuje możliwości, by rozwijać zainteresowania korzystając z ciekawych form edukacyjnych, to ThinkingZonowa młodzież ma dla niego niecodzienną propozycję.

Gra O…

Chcielibyśmy umożliwić rozwój ambitnym młodym ludziom, którzy pragną poszerzać swoje pasje, a niekoniecznie mają do tego możliwości. Dzięki naszej akcji będą mieli taką szansę – mówią uczniowie Thinking Zone w filmie promującym ich akcję.

Jak gimnazjaliści chcą to zrobić? Chcą ufundować 3-miesięczne szkolenia z różnych dziedzin, dzięki którym ich rówieśnicy będą mogli rozwinąć swoje zainteresowania i pasje. Ale to dopiero początek tej historii. Młodzież chcąca zafundować innym ciekawe formy edukacyjne to już jest imponujące. Jeszcze bardziej zaskakuje sposób, w jaki uczniowie Thinking Zone postanowili wyłonić beneficjentów swojego projektu. Warsztaty i szkolenia będą nagrodami w grze miejskiej, którą zaprojektowali sami uczniowie. Gra odbędzie się w drugą niedzielę stycznia w Gdańsku, a do udziału gimnazjaliści zapraszają dzieci, młodzież i całe rodziny.

Gra miejska opracowana przez uczniów Thinking Zone obejmie 6 dzielnic Gdańska i zawiera 72 pytania i zadania. W drugą niedzielę stycznia uczestnicy gry będą krążyć po mieście, odnajdywać określone miejsca, odpowiadać na pytania i rozwiązywać zadania, za które przyznawane będą punkty. Ci, którzy zbiorą ich najwięcej, będą mogli wymienić je na nagrody, a nagrodami będą właśnie szkolenia i warsztaty wybrane z całego wachlarza interesujących propozycji Center of Thinking. Autoprezentacja, psychologia internetu, język japoński, rysunek, skuteczna komunikacja – to tylko niektóre z proponowanych tematów szkoleń. Uczniowie z Thinking Zone chcą ufundować przynajmniej trzydzieści 3-miesięcznych kursów.

Już teraz trwa crowdfundingowa zbiórka funduszy, które zostaną przeznaczone na zakup kursów i szkoleń. Gimnazjaliści chcą zebrać 18.000 zł, a jeśli zbiorą więcej – nagród po prostu będzie więcej. Każdy może się dorzucić mniejszą lub większą kwotą. Zbiórka trwa do 29 grudnia 2017 do godz. 22:10.

Link do zbiórki na Polak Potrafi TUTAJ.

Jak powstawała kampania Gra O…

Cała kampania ma trzy cele, które gimnazjaliści opisują następująco:

1) pokazać, że edukacja może wyglądać inaczej, może być praktyczna i ciekawa,

2) umożliwić dostęp do alternatywnych form edukacji (warsztatów, kursów i szkoleń) młodzieży, która z różnych względów nie może sobie na to pozwolić,

3) pokazać, że nie ma rzeczy niemożliwych i grupa gimnazjalistów jest w stanie stworzyć przemyślany, kompletny i ciekawy projekt.

Uczniowie rozpoczęli pracę nad kampanią podczas obozu integracyjnego na początku roku szkolnego. Takie obozy to tradycja w Thinking Zone, łączą one integrację z nauką przedsiębiorczości.

Przez 5 dni uczniowie tworzyli zręby kampanii, jednocześnie ucząc się od profesjonalistów, jak powinna wyglądać. Codziennie uczestniczyli w 3-godzinnych warsztatach dotyczących przygotowania poszczególnych części kampanii. Każdego dnia spotykali się z innym specjalistą, a zdobytą wiedzę i umiejętności od razu przekładali na swoje dzieło.

Dalsze prace trwały 3 miesiące. Dzieci stworzyły mnóstwo opisów, scenariuszy, filmików, itp. Pracowali w każdym tygodniu na lekcjach przedsiębiorczości, często nawet w soboty. Efektem ich pracy i zaangażowania jest gra miejska oraz kampania crowdfundingowa. Robiąc coś dla innych sami bardzo dużo się nauczyli, a ich nowa wiedza od razu znalazła zastosowanie w praktyce i w realizacji konkretnego celu.

Aktualności na temat kampanii Gra O… na fanpage: https://www.facebook.com/Gra-O-1755543464738244/

c

IMG_2533c

autorka: Elżbieta Manthey – pomysłodawczyni i założycielka Juniorowa, dziennikarka, mama Tymona i Marysi, żona Krzysztofa. Współpracowała między innymi z miesięcznikiem GaGa, kwartalnikiem Twój Junior oraz z Gazetą Wyborczą.

c

foto: Thinking Zone

Gimnazjaliści wymyślają grę miejską i fundują rówieśnikom niezwykłe nagrody
5 (100%) 3 głosów

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *