Dzieci Dzieciom – książka i akcja charytatywna

Wydawnictwo Sofijka zaprasza wszystkie chętne dzieci do stworzenia książki charytatywnej, która trafi do szpitali dziecięcych, domów dziecka i bibliotek. Książka będzie także dostępna w sprzedaży, a dochód wesprze akcję charytatywną.

W ramach pierwszej edycji wydawnictwa Sofijka powstała książka Gwiezdne marzenia, w której znalazło się dwadzieścia bajek i dziesięć wierszy. Towarzyszyły im piękne ilustracje. Autorami były osoby piszące amatorsko, zawodowo oraz dwójka dzieci. „Gwiezdne marzenia” zostały przekazane do szpitali dziecięcych, domów dziecka oraz rodzinnych domów dziecka. Dochód ze sprzedaży wsparł leczenie małego Kornelka.

Celem drugiej edycji akcji jest wydanie książki napisanej i zilustrowanej wyłącznie przez dzieci. Książka ta również zostanie przekazana do szpitali dziecięcych, domów dziecka i bibliotek. Będzie także dostępna w sprzedaży aby dochodem wspierać akcje charytatywne wybrane z portalu Siepomaga.

Pieniądze na druk książki będą zbierane w maju i czerwcu poprzez portal crowdfundingowy. Premiera przewidziana jest na wrzesień.

Na bajki od młodych autorów w wieku 8-14 lat i zgłoszenia ilustratorów w wieku 5-18 lat czekamy do 25 marca.

Wszystkie szczegóły na temat udziału w akcji znajdziemy na stronie wydawnictwa Sofijka.

.

Dzieci Dzieciom – książka i akcja charytatywna
1 (20%) 1 głosów

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *