BeZee – nauczyciele bliżej Generacji Z – inspirująca konferencja

Polska edukacja potrzebuje zmian! Inspiracją do nich będzie międzynarodowa konferencja BeZee organizowana przez Gdański Inkubator Przedsiębiorczości STARTER i Miasto Gdańsk. 14 listopada po raz trzeci blisko 400 nauczycieli spotka się z ekspertami z różnych krajów, którzy pokażą konkretne działania edukacyjne angażujące uczniów do pracy przy wykorzystaniu nowych technologii. Bilety można kupić na stronie: www.bezee.pl

BeZee to międzynarodowa konferencja poświęcona nowym trendom w edukacji kreowanym przez młode pokolenie – Generację Z. To konferencja pozwalająca spojrzeć na edukację przez pryzmat tych, dla których jest rozwijana, czyli uczniów. W pierwszych dwóch edycjach wydarzenia wzięło udział ponad 600 nauczycieli z całej Polski. Tegoroczna odsłona ponownie odbędzie się w Europejskim Centrum Solidarności.

BeZee to wydarzenie dla edukatorów, którzy nie chcą poddać się rutynie i spocząć na laurach. Każdy, kto chce poznać bliżej świat dzieci i młodzieży, dla których Internet jest tak samo ważny jak powietrze, powinien dołączyć do naszego wydarzenia. Nasi prelegenci pokażą, czym jest Generacją Z i jak się z nią porozumieć – mówi Karolina Rzepecka z Gdańskiego Inkubatora Przedsiębiorczości STARTER.

W gronie prelegentów znajdą się eksperci, tacy jak: Oktawia Gorzeńska – Dyrektorka 17. LO w Gdyni, blogerka, inicjatorka Laboratorium Twórczej Edukacji. A także Van Anh Dam – współzałożycielka szkoły programowania Kids Code Fun i koordynatorka programowa w Fundacji Girls Code Fun w Polsce.

Uczestnicy BeZee będą mogli poznać także fińskie innowacje w nauczaniu – uważane za najlepsze na świecie. Przybliży je m.in. Olli Vallo, współzałożyciel Kokoa Agency pomagającej w efektywnym nauczaniu i tworzeniu rozwiązań edukacyjnych najwyższej jakości. Z kolei Lauri Koutaniemi opowie o wykorzystaniu aplikacji mobilnych w nauczaniu, sam ma w dorobku już ponad 100 aplikacji.

Inspirujące prelekcje to nie wszystko, co czeka na uczestników. Tuż po nich odbędzie się międzynarodowa debata, w której eksperci porozmawiają o przyszłości systemu edukacji. A najbardziej zaangażowani uczestnicy będą mieli okazję w praktyce poznać nowe trendy – konferencję zwieńczy siedem równoległych warsztatów poruszających m.in. tematykę wykorzystania sztucznej inteligencji w edukacji, kodowania w klasach 1-3 czy narzędzi online w pracy nauczyciela.

Chcemy nie tylko mówić o nowoczesnych rozwiązaniach w edukacji, ale także wspierać nauczycieli w ich szybkim wdrażaniu – przekonuje Karolina Rzepecka ze STARTERA.

III edycja BeZee odbędzie się 14 listopada w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku. Program wydarzenia, lista prelegentów i zapisy są dostępne na stronie: www.bezee.pl 

Gdański Inkubator Przedsiębiorczości STARTER to 11-tysięczna społeczność, którą łączy idea przedsiębiorczości. Do STARTEROWEGO grona należą: dzieci, młodzież, nauczyciele, początkujący i doświadczeni przedsiębiorcy oraz mentorzy. Z wielofunkcyjnej przestrzeni STARTERA skorzystało już ponad 500 startupów, a ponad 70 firm wynajęło przestrzeń na warunkach komercyjnych. STARTER odpowiada za projekty edukacyjne i wspierające biznes, takie jak: Startup Contest (organizowany wraz z infoShare), Clipster (tworzony wraz z Alfabeat), Akademia Gdańskiego Przedsiębiorcy, Lekcje Przedsiębiorczości czy Go Creative. Biznes na Start. W tym miejscu pierwsze kroki stawiały firmy: SentiOne, Everytap, Solwit SA, Quantum Lab czy Let’s Deliver. W styczniu 2017 roku STARTER obchodził 5-lecie otwarcia siedziby przy ul. Lęborskiej 3b.

STARTER jest prowadzony i finansowany przez Gdańską Fundację Przedsiębiorczości, której fundatorem jest Miasto Gdańsk.

Więcej informacji: www.inkubatorstarter.pl

 

BeZee – nauczyciele bliżej Generacji Z – inspirująca konferencja
5 (100%) 2 głosów

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *