Znamy zwycięzców 3. Festiwalu Filmowego Kino Dzieci

W niedzielę, po 9 dniach seansów, warsztatów, pokazów, pikników, koncertów i spotkań zakończył się 3. Festiwal Filmowy Kino Dzieci. Od Krakowa po Gdańsk, widzowie z prawie 30 miast w całej Polsce, młodzi i najmłodsi, oglądali, podziwiali i głosowali. Głosowali też jurorzy. A kto wygrał?

Jury twórców, czyli: Anka Sasnal – reżyserka, scenarzystka i producentka filmowa, a przy tym specjalistka od kina artystycznego, Kuba Czekaj – scenarzysta i reżyser nagrodzony na festiwalach od Gdyni po Nowy York oraz Grzegorz Wacławek – założyciel studia Animoon – postanowiło przyznać statuetkę Kwiatu Paproci filmowi Sekrety wojny”. W uzasadnieniu jury napisało: „W chaotycznym i brutalnym świecie dorosłych dziecięca miłość, przyjaźń i odpowiedzialność stają się najważniejszymi wartościami godnymi naśladowania.”

Sekrety wojny – prawdziwe oblicze wojny na festiwalu Kino Dzieci

Kino DzieciJury dziennikarzy w składzie: Jakub Socha i Ludwika Mastalerz – krytycy filmowi, a także redaktor naczelna Wysokich Obcasów – Paulina Reitner, nagrodziło koreański przebój Jak ukraść psa”. Uzasadnienie jury brzmiało: „Główna nagroda dla K. Sung-ho, autora Jak ukraść psa, świetnie opowiedzianego filmu dla dużych i małych, który nie ucieka przed trudnymi tematami i równocześnie dodaje otuchy – udowadnia, że wszystko jest w naszych rękach, tych małych i dużych.”

.

Kino dzieciW ogólnopolskim głosowaniu widzowie Kina Dzieci wybrali najlepszy film festiwalu. W tym roku Nagrodę Publiczności zdobyło „Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai. Stella Nostra”.

Ale to nie wszystkie nagrody. Po każdym seansie krótkich metraży każdy mógł zagłosować na ulubionego bohatera tychże. Zwyciężył „Lokator idealny” – przyjacielska mysz prosto z USA, która dba o czystość, porządek i najwyższe standardy higieny, podbiła serca widzów.

mat. prasowe

Zdjęcia: Kino Dzieci

Znamy zwycięzców 3. Festiwalu Filmowego Kino Dzieci
5 (100%) 1 głosów

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *