Wspólnie dla edukacji – IV Kongres Edukacja i Rozwój

Kongres, który odbędzie się dniach 19-20 października w warszawskim Centrum Olimpijskim, przeznaczony dla wszystkich, którym zależy na podnoszeniu wiedzy z zakresu edukacji i prawa oświatowego, a także dla tych, którzy interesują się nowościami technicznymi usprawniającymi nauczanie.

Tegoroczna edycja kongresu odbywa się pod hasłem „Wspólnie dla edukacji”. Na dwudniowe wydarzenie złożą się specjalistyczne wykłady oraz praktyczne warsztaty dla pracowników oświaty. Uzupełnieniem będą konsultacje z ekspertami, a w bezpłatnej strefie EXPO zostanie zaprezentowana najnowsza oferta edukacyjna skierowana do szkół, przedszkoli i instytucji pokrewnych, a także do samorządów.

W ramach kongresu odbędą się: XIX Krajowa Konferencja Dyrektorów Szkół i Przedszkoli oraz III Konferencja Edukacja w Samorządach. Dodatkowo zostanie rozstrzygnięta IV edycja Ogólnopolskiego Konkursu Super Dyrektor w kategorii Szkoła i Przedszkole, organizowanego przez czasopisma „Dyrektor Szkoły. Miesięcznik Kierowniczej Kadry Oświatowej” oraz „Przed Szkołą. Poradnik Dyrektora Przedszkola i Szkoły”.

Podczas trwania kongresu zostaną omówione między innymi zmiany w prawie oświatowym i ich wpływ na funkcjonowanie placówek, nowe obowiązki dyrektorów szkół wynikające z reformy oraz nadchodzące zmiany ustawy o ochronie danych osobowych. Prelekcje wygłoszą wysokiej klasy specjaliści z dziedziny szkolnictwa. Kongres zainauguruje wykład profesora Łukasza Turskiego.

W tym roku Kongres będzie realizowany w partnerstwie z wieloma organizacjami pozarządowymi, które przygotowały bogatą ofertę warsztatową. Organizatorzy pragną zachęcić dyrektorów szkół, nauczycieli, przedstawicieli jednostek samorządu terytorialnego i pracowników nadzoru pedagogicznego do zapoznania się z wachlarzem propozycji oferowanych przez instytucje edukacyjne i organizacje pozarządowe. To wydarzenie jest cenne dla wszystkich, którym zależy na podnoszeniu wiedzy z zakresu edukacji i prawa oświatowego, a także dla tych, którzy interesują się nowościami technicznymi usprawniającymi nauczanie.

Kongres Edukacja i Rozwój organizowany jest rokrocznie przez wydawnictwo prawnicze Wolters Kluwer Polska.

Formularz zapisu oraz wszystkie szczegóły dostępne są na stronie: http://kongres-edukacja.pl/. Działa też infolinia: +48 22 400 79 37.

Aktualne informacje także na Facebooku: https://www.facebook.com/events/116054375727912/

 

materiały prasowe organizatora

Wspólnie dla edukacji – IV Kongres Edukacja i Rozwój
5 (100%) 1 głosów

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *