Wrocław dla dzieci – mama i córka polecają najciekawsze miejsca

Monika i Ula, mama (historyk i przewodnik turystyczny) i córka wspólnie odkrywają Wrocław – miasto, w którym mieszkają. Nie byłoby w tym może nic nadzwyczajnego, w końcu wszyscy rodzice pokazują dzieciom świat, zwiedzają ciekawe miejsca i nie zawsze jest to tylko najbliższy plac zabaw. Jednak Monika i Ula robią coś więcej, niż tylko spacery po mieście. Poznają, eksplorują, zgłębiają Wrocław z pasją i dzielą się tym z innymi – na blogu Dolny Śląsk dla Uli oraz w wydanym niedawno „Kreatywniku wrocławskim – przewodniku po Wrocławiu dla dzieci”.

Wcześniej był Gdańsk dla Uli, ale to już zamknięta historia. I trudna. Kiedy zostały tylko we dwie – mama i córka – i przeprowadziły się do Wrocławia, Monika nie przestała odkrywać świata z i dla Uli. Tylko zamiast o Gdańsku pisała o Wrocławiu. Ula zamieszkała we Wrocławiu dwa i pół roku temu. Miała wtedy trochę ponad rok. Wiedziałam, że mam jej co pokazywać. Wiedziałam, że tematów na bloga wystarczy na długo – pisze Monika.

DSC01246Blog trwa i ma się dobrze, Monika i Ula wciąż odkrywają ciekawe miejsca w swoim mieście, docierają do tych, które czekają na nie od dawna i do tych, które powstały całkiem niedawno. Na blogu jednak nie poprzestały. Niedawno Monika opracowała Kreatywnik wrocławski – przewodnik po Wrocławiu dla dzieci. Przedstawia w nim w formie rysunkowej mapy 14 miejsc, które z pewnością sprawią radość dzieciom zwiedzającym Wrocław. To sprawdzone, przetestowane i ulubione miejsca Moniki i Uli. O każdym z nich kilka zdań, ale nie takich sztywnych i napuszonych, jakie znamy z przewodników dla dorosłych, pełnych dat, stylów architektonicznych i innych nie-do-zapamiętania szczegółów. Tu jest prosto i barwnie. I krótko, bo przecież świat najlepiej poznaje się doświadczając go, a nie czytając o nim. Przynajmniej kiedy jest się dzieckiem.

Monika o Kreatywniku Wrocławskim”: Blog „Dolny Śląsk dla Uli” to przewodnik dla dzieci po Wrocławiu. Dziś często szukając ciekawych miejsc do zobaczenia korzystamy z internetu.  Kiedyś podstawą były papierowe przewodniki, które ja nadal bardzo lubię. Marzyło mi się, żeby chociaż fragment Dolnego Śląska dla Uli miał swoją wersję papierową. Stąd pomysł na „Kreatywnik Wrocławski”.

Kreatywnik można pobrać z internetu, albo w wersji drukowanej wziąć z Info Centrum na Ostrowie Tumskim.

c

tekst: Elżbieta Manthey

foto: Monika Bronowicka

Wrocław dla dzieci – mama i córka polecają najciekawsze miejsca
Możesz ocenić ten artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *