WCIES – warsztaty dla rodziców

WCIES czyli Warszawskie Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych i Szkoleń znane jest przede wszystkim z działalności skierowanej do nauczycieli. Organizuje jednak także warsztaty dla rodziców. Dotyczą one zagadnień z różnych dziedzin – od zdrowia dzieci, poprzez wychowanie po współpracę rodziców ze szkołą. Poniżej aktualne propozycje wydarzeń dla rodziców.

Wszystkie zajęcia są bezpłatne, aby w nich uczestniczyć należy się tylko wcześniej zarejestrować klikając w link podany pod opisem szkolenia.

19.04.2017 – godz. 16.30 – 19.00 – Przygotowanie do rozpoczęcia nauki w szkole – gotowość dziecka, gotowość rodziców, gotowość szkoły. Zajęcia prowadzi Hanna Owczarska.

Zapisy: https://kursy.wcies.edu.pl/pl/a/Przygotowanie-do-rozpoczecia-nauki-w-szkole-gotowosc-dziecka-gotowosc-rodzicampoacutew-gotowosc-szkoly

Gotowość szkolna sześciolatków – czy rodzice mogą ocenić ją samodzielnie?

19.04.2017 godz. 16.30 – 19.00 – Jak założyć szkolne koło wolontariatu? Prowadzi: Bartosz Wilimborek, WCIES

Od nowego roku szkolnego placówki mają obowiązek zawarcia w statucie szkoły regulacji dotyczących sposobu organizacji i realizacji działań w zakresie wolontariatu. Na szkoleniu zaprezentujemy możliwości organizacji działań związanych z wolontariatem w szkołach. W trakcie dowiedzą się Państwo, w jak założyć szkolne koło wolontariatu i poznają dobre praktyki warszawskich szkół.

Zapisy: https://kursy.wcies.edu.pl/pl/a/Jak-zalozyc-szkolne-kolo-wolontariatu

25.04.2017 godz. 16.30 – 19.00 – Sprawozdawczość rady rodziców, rady szkoły. Prowadzi: Andrzej Pery

Zapisy: tylko lista rezerwowa – https://kursy.wcies.edu.pl/pl/a/Sprawozdawczosc-rady-rodzicow-rady-szkoly

Warsztaty odbywają się w Warszawskim Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych i Szkoleń , ul. Stara 4, Warszawa.

Zajęcia się bezpłatne.

Szkolenia we WCIES są również okazją spotkania z rodzicami działającymi w radach rodziców innych placówek oświatowych i szansą na cenną wymianę doświadczeń.

Możesz ocenić ten artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *