Warsaw Science Talks – naukowe spotkania dla młodzieży

„Warsaw Science Talks” to cykl spotkań z naukami ścisłymi i technicznymi na Politechnice Warszawskiej. Projekt skierowany jest do uczniów warszawskich szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, a jego celem jest rozwijanie zainteresowań i kompetencji naukowych młodzieży.

W ramach czterech spotkań (19 i 20 listopada oraz 3 i 4 grudnia) odbędą się wykłady popularnonaukowe z takich dziedzin wiedzy jak chemia kosmetyków, elektrochemia, urbanistyka i fizyka jądrowa oraz łącznie 16 warsztatów z architektury, chemii kosmetyków, chemii polimerów, energetyki, fizyki, robotyki i urbanistyki.

Każde z czterech weekendowych spotkań rozpocznie się o godz. 10.00 godzinnym wykładem. Po jego zakończeniu od godz. 11.00 do 13.30 młodzież będzie brała udział w jednym z czterech warsztatów naukowych (do wyboru). W czasie warsztatów młodzież samodzielnie wykona szereg ćwiczeń praktycznych i pozna nowe zagadnienia z wybranej dziedziny wiedzy.

plakat-warsaw-science-talks-rgb-duz%cc%87yPodczas warsztatów z urbanistyki uczniowie wykorzystując aplikację mobilną będą mieli okazję zapoznać się z problemami trapiącymi miasto, zdecydować o strategii ich rozwiązania, a także zaproponować własne pomysły na rozwój Warszawy. Uczestnicy zajęć z chemii kosmetyków stworzą swoje naturalne i ekologiczne kosmetyki, a podczas warsztatu z robotyki młodzież między innymi zbuduje i zaprogramuje własne mobilne roboty.

Wykłady prowadzić będą doświadczeni i zaangażowani popularyzatorzy nauki, pracownicy, doktoranci, absolwenci oraz studenci ostatnich lat studiów Politechniki Warszawskiej.
Udział w wykładach jest darmowy i nie wymaga rejestracji. Zapraszamy do udziału w wykładach również rodziców i nauczycieli. Natomiast udział w warsztacie kosztuje 20 zł i wymaga rejestracji on-line – formularz jest dostępny na stronie internetowej klatrat.org.

Projekt współfinansuje m.st. Warszawa.

Więcej o projekcie: www.klatrat.org

Możesz ocenić ten artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *