Wakacje z matematyką – konkurs grantowy

mFundacja dofinansuje wakacje z matematyką w sześciu największych miastach Polski. O 5 tys. zł dofinansowania mogą starać się organizacje pozarządowe, biblioteki publiczne i grupy nieformalne z Warszawy, Łodzi, Krakowa, Poznania, Wrocławia i Gdańska.

Konkurs grantowy „Wakacje z matematyką” ma na celu zapewnienie dzieciom z największych polskich miast atrakcyjnych form spędzania wakacji w mieście pod znakiem matematyki. Ubiegające się o granty projekty muszą upowszechniać matematykę i pokazywać jej przydatność w codziennym życiu.

Pilotażowa edycja programu odbyła się w ubiegłym roku w Łodzi. W aktywnościach w ramach „Wakacji z matematyką” wzięło wtedy udział prawie 700 uczniów. Przeprowadzono łącznie ponad 200 godzin zajęć. Dzieci miały okazję uczestniczyć w licznych grach miejskich, wykładach czy przygotowaniu kremu wg. gramatury i przepisu podanego podczas mini-wykładu „Umiesz liczyć-licz na siebie” (aby otrzymać składniki, trzeba było rozwiązać matematyczną zagadkę).

Większość wspieranych przez nas do tej pory działań odbywała się w trakcie roku szkolnego, bo to najbardziej aktywny okres dla uczniów i nauczycieli. Chcemy jednak udowodnić, że matematyka to świetna zabawa i w czasie wakacji wcale nie trzeba od niej odpoczywać – mówi Iwona Ryniewicz, Prezes Zarządu mFundacji. Program „Wakacje z matematyką” jest dla nas wyjątkowy, ponieważ poza promocją matematyki spełnia dodatkowy cel: w pożyteczny i przyjemny sposób organizuje wolny czas dzieciom, które być może całe wakacje spędzą w mieście.Na wnioskodawców czekają granty w wysokości do 5 tys. zł. Pieniądze mogą trafić do organizacji pozarządowych, bibliotek publicznych i grup nieformalnych (czyli np. nauczycieli, uczniów lub rodziców) z sześciu największych miast polski: Warszawy, Łodzi, Krakowa, Poznania, Wrocławia i Gdańska. 

Fundacja poszukuje w szczególności projektów, które w ciekawy, nieszablonowy sposób pokażą dzieciom i młodzieży matematykę w miejskiej przestrzeni. Projekty powinny być skierowane do dzieci w wieku szkolnym (w podziale na grupy wiekowe klas 1-3 lub 4-7) lub młodzieży z gimnazjów. Projekt może być realizowany nie dłużej niż dwa wakacyjne miesiące.

Aby otrzymać dofinansowanie, wystarczy wejść NA TĘ STRONĘ, pobrać i wypełnić wniosek i do 20 czerwca odesłać go na adres fundacja@mbank.pl.

Organizatorem konkursu i fundatorem grantów jest Fundacja mBanku, której misją jest wspieranie programów służących podnoszeniu poziomu edukacji i jakości życia społeczeństwa.

mat. prasowe Fundacji mBanku

Wakacje z matematyką – konkurs grantowy
Możesz ocenić ten artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *