Uniwersytet Dzieci rozpoczyna rekrutację na kolejny rok

Jak odpowiadać na pytania dzieci? Tak, by chciały zadawać kolejne i w ten sposób odkrywać świat! Eksperci i naukowcy Uniwersytetu Dzieci już od 10 lat rozbudzają dziecięcą ciekawość, pokazują naukę w fascynujący i twórczy sposób. Twoje dziecko może dołączyć do grona studentów. Trwa rekrutacja na nowy rok akademicki.

Czy roboty przejmą świat? Dlaczego kamień tonie? Co robić, aby spełniać marzenia? Skąd wiem, że świat wokół mnie istnieje? To prawdziwe pytania zadane przez dzieci. Wszyscy rodzice wiedzą, że ciekawe świata dziecko potrafi pytać bez ustanku, niezależnie od pory dnia i poziomu zmęczenia rodzica. Dziecięca ciekawość jest czymś naturalnym i warto ją pielęgnować. Uniwersytet Dzieci to miejsce, w którym najlepsi naukowcy i eksperci od 10 lat odpowiadają na dziecięce pytania. W zajęciach wzięło do tej pory udział ponad 25 tys. dzieci.

9 maja 2017 r. Fundacja Uniwersytet Dzieci rozpoczyna zapisy na kolejny rok akademicki dla dzieci i młodzieży w czterech miastach Polski: Krakowie, Warszawie, Wrocławiu i Olsztynie. Będziemy rozbudzać dziecięcą ciekawość i angażować najlepszych naukowców do tego, by dzielili się z dziećmi i młodzieżą swoją wiedzą i pomagali im zrozumieć otaczający je świat – mówi Anna Grąbczewska, Prezes Fundacji. Na zajęcia mogą zapisywać się dzieci od 6 roku życia. W tym roku po raz pierwszy na Uniwersytecie Dzieci będą także studiować nastolatki w wieku 14-16 lat ( kierunek Nauka do kwadratu).

Nowe kierunki dla gimnazjalistów na Uniwersytecie Dzieci

Tym, co wyróżnia Uniwersytet Dzieci spośród innych uczelni dziecięcych, jest właśnie podział studiów na 5 grup wiekowych dostosowanych do możliwości poznawczych dzieci. Na najmłodsze dzieci – 6- i 7-latki czeka kierunek Odkrywanie, Inspiracje są przeznaczone dla 8 i 9-latków, a Tematy dla 10 i 11-latków. Na nastolatki czekają kierunki Mistrz i Uczeń oraz Nauka do kwadratu.

Na Uniwersytecie Dzieci najbardziej podoba mi się to, że można wybrać kierunek, który cię interesuje i zdobywać wiedzę, której nie zyskam w szkole – mówi 12-letni Mikołaj, od kilku lat student Uniwersytetu Dzieci.

Zajęcia na Uniwersytecie Dzieci obejmują niezwykle szerokie, uniwersyteckie spektrum tematów. Mają też różnorodną formułę. Dzieci i młodzież uczestniczą w wykładach i warsztatach, które odbywają się w nowoczesnych laboratoriach, centrach nauki i wiedzy, a także firmach – liderach rynku w swojej dziedzinie. Zajęcia prowadzą naukowcy, ale też przedsiębiorcy, biznesmeni, artyści czy  wiodący programiści. Przekazują oni wiedzę z różnorodnych dziedzin w atrakcyjny i zrozumiały sposób, zachęcając tym samym dzieci do samodzielnej nauki i rozwijania zainteresowań. Dzięki warsztatom studenci rozwijają także kompetencje społeczne, które są kluczowe dla przyszłego życia zawodowego i prywatnego. Uczą się m.in. współpracować w grupie, komunikować się z innymi osobami czy nawiązywać relacje. Zajęcia na Uniwersytecie Dzieci nie tylko inspirują do nauki, ale też przygotowują do wyzwań współczesnego świata.

Zapisy na zajęcia właśnie ruszają. Rekrutacja potrwa do czerwca. Więcej informacji na stronie www.uniwersytetdzieci.pl/rekrutacja.

c

informacja prasowa Uniwersytetu Dzieci

Możesz ocenić ten artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *