„Tarapaty” – przedpremierowy pokaz nowego polskiego filmu dla młodych widzów

„Tarapaty” według scenariusza i w reżyserii Marty Karwowskiej wejdą do kin 15 września. Jednak już miesiąc wcześniej będzie można obejrzeć ten film na pokazie specjalnym na MFF T-Mobile Nowe Horyzonty we Wrocławiu. Zapraszamy zarówno najmłodszych, jak i starszych miłośników filmowych przygód.

– Emocjonująca historia z poszukiwaniem skarbu w tle oraz świetna obsada aktorska są gwarancją dobrej zabawy. Jednak „Tarapaty” są dla nas przede wszystkim historią o skarbie, jakim jest prawdziwa przyjaźń. Tym bardziej się cieszymy, że to właśnie w ramach T-Mobile Nowe Horyzonty możemy zaprezentować film przedpremierowo i zaprosić naszych widzów na spotkanie z twórcami – mówi Kamila Tomkiel-Skowrońska, dyrektorka programowa działu edukacji Stowarzyszenia Nowe Horyzonty i dyrektorka FF Kino Dzieci. – Kibicujemy polskim produkcjom dla najmłodszych widzów, a z „Tarapatami” jesteśmy związani od dawna i z niecierpliwością czekamy na premierę. Scenariusz filmu rozwijany był podczas organizowanych przez nas warsztatów Kids Film.PRO.

Przyjaźń to wcale nie taka prosta sprawa i Julka dobrze o tym wie. Ma 12 lat, chodzi do szkoły z internatem i jeszcze nigdy nie miała prawdziwej przyjaciółki. Zaczynają się wakacje, a razem z nimi kłopoty. Julka zamiast do rodziców w Kanadzie, trafia do ciotki w Warszawie. W tej samej kamienicy mieszka Olek i jego nieodłączny towarzysz pies Pulpet. Kiedy dzieciakom wpada w ręce plan prowadzący do skarbu, zaczynają się przygody. Na drodze do rozwiązania zagadki staje złodziejska szajka, niania – nałogowa palaczka i podejrzany pożeracz cukierków. Nikt nie jest tym, za kogo się podaje, a wyścig z czasem trwa. Żeby wyjść cało z tej historii, Julka musi pokonać nieufność i odważyć się na przyjaźń.

– Ten film powstał z tęsknoty za analogowym światem podwórkowych intryg, rowerowych pościgów i rozbitych kolan. I z przekonania, że dziś nadal istnieją prawdziwe przygody. Na takim sentymencie opiera się sukces wielu współczesnych filmów, jak choćby serialu „Stranger Things” – mówi Agnieszka Dziedzic, producentka „Tarapatów”. – W pomyśle Marty Karwowskiej dostrzegłam coś, co może się spodobać nie tylko dzieciom, ale też ich rodzicom.

W filmie, obok debiutujących Hani Hryniewickiej i Kuby Janoty-Bzowskiego, zobaczymy również Piotra Głowackiego, Romę Gąsiorowską, Joannę Szczepkowską, Jadwigę Jankowską-Cieślak, Marię Maj i Krzysztofa Stroińskiego.

Seanse dla najmłodszych widzów mają na MFF T-Mobile Nowe Horyzonty już ponad dziesięcioletnią tradycję. W tym roku sekcję po raz pierwszy przygotowała ekipa Festiwalu Filmowego Kino Dzieci, który co roku we wrześniu jest organizowany w ponad 20 polskich miastach przez Stowarzyszenie Nowe Horyzonty. Scenariusz do filmu był rozwijany podczas warsztatów Film For Kids.PRO organizowanych przez Dział Edukacji Stowarzyszenia Nowe Horyzonty.

mat.prasowe Next Film
 
Zdjęcia: Kamila Szuba

„Tarapaty” – przedpremierowy pokaz nowego polskiego filmu dla młodych widzów
Możesz ocenić ten artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *