Jak radzić sobie z trudnymi zachowaniami uczniów – warsztaty z Joachimem Bauerem

Co zrobić, by pracując w zawodzie nauczyciela nie stracić zdrowia? Jak tworzyć relacje umożliwiające efektywną naukę? Jak radzić sobie z destrukcyjnymi i trudnymi zachowaniami uczniów?

Według profesora Joachima Bauera fundamentem efektywnej nauki są dobre relacje. Mówią o tym i inni naukowcy oraz eksperci edukacji. Budowanie dobrych relacji w środowisku, w którym do tej pory królowała dyscyplina, osądzanie, krytyka, a nierzadko przemocowe metody wychowawcze – to niełatwe zadanie. Tak właśnie jest w szkole. nauczyciele, którzy chcą tworzyć przyjazne środowisko edukacyjne, oparte na wzajemnym szacunku i empatii często mają problemy ze zbudowaniem dobrej atmosfery na lekcji, Problemy te wynikają z trudnych zachowań i reakcji uczniów oraz ze schematów i przyzwyczajeń samych nauczycieli. Co zrobić, by to zmienić?

Studia pedagogiczne nie uczą budowania dobrych relacji z uczniami, skutecznej komunikacji, rozwiązywania konfliktów, chociaż te umiejętności są niezbędne w codziennej pracy nauczyciela. Grupa niemieckich lekarzy i neurobiologów opracowała warsztaty (tzw. Model Fryburski), które mają pokazać nauczycielom, jak radzić sobie w trudnych sytuacjach z uczniami i tworzyć relacji, które umożliwiają efektywną naukę. W maju na zaproszenie Budzącej Się Szkoły do Polski przyjedzie prof. Joachim Bauer, który poprowadzi warsztaty według Modelu Fryburskiego dla nauczycieli i moderatorów.

Joachim Bauer jest profesorem nauk medycznych (psychosomatyka i psychiatria), lekarzem, psychoterapeutą, neurobiologiem. Wykłada i prowadzi badania na Uniwersytecie we Fryburgu. Za swoją pracę badawczą otrzymał prestiżową nagrodę Organon Niemieckiego Towarzystwa Psychiatrii Biologicznej. W ostatnich latach poświęcił się badaniu czynników wpływających na stan zdrowia i kondycję psychiczną nauczycieli. Od 2013 roku kieruje projektem badawczym dotyczącym wpływu uważności na efekty uczenia się i nauczania. Założyciel i dyrektor Instytutu Zdrowia Pracowników Szkolnictwa w Monachium. Kieruje zainicjowanym przez rząd Bawarii Programem Profilaktyki Zdrowotnej Nauczycieli. W 2013 roku prestiżowy magazyn polityczny Cicero uznał Joachima Bauera za jednego z najbardziej wpływowych intelektualistów obszaru niemieckojęzycznego.

Warsztaty dla nauczycieli – Jak radzić sobie z trudnymi przypadkami oraz z destrukcyjnymi i agresywnymi zachowaniami

Profesor Joachim Bauer poprowadzi warsztaty dla nauczycieli w dwóch małych grupach 24 maja 2017 w Konstancinie-Jeziornie.

Grupa I: 9.00 – 12.00

Grupa II: 14.00 – 17.00

Warsztaty będą tłumaczone na język polski.

Warsztaty dla moderatorów grup – Rola relacji w edukacji

Profesor Joachim Bauer poprowadzi dwudniowe warsztaty dla osób z doświadczeniem zawodowym: psychologów, metodyków, tutorów, osób zajmujących się kształceniem i dokształcaniem nauczycieli.

22-23 maja 2017 Konstancin-Jeziorna

W programie:

wykład „Nauczanie i uczenie się z punktu widzenia nowoczesnej neurobiologii”
Hasło przewodnie wykładu: „Jak rozumieć i motywować uczniów”

trzy sesje warsztatowe „Tworzenie relacji umożliwiających efektywną naukę”
Sesje przygotowują moderatorów do prowadzenia warsztatów dla nauczycieli.

c

Organizatorem warsztatów jest Budząca się Szkoła

Więcej szczegółów TUTAJ.

c

źródło: Budząca się Szkoła

Możesz ocenić ten artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *