Park rozrywki Legoland zaprasza na nowy sezon

lego1

W sobotę 19 marca, w duńskim miasteczku Billund, odbyło się uroczyste otwarcie nowego sezonu turystycznego w parku rozrywki LEGOLAND, najstarszym i największym parku rozrywki LEGO. Na wszystkie dzieci i ich rodziców czeka świat zbudowany z ponad 58 milionów słynnych klocków. W tym roku największą atrakcją jest pierwsza na świecie strefa NINJAGO World, obejmująca powierzchnię ponad 5000m2.

NINJAGO World nawiązuje do LEGO NINJAGO, jednej z najpopularniejszej serii tych klocków w ostatnich latach. Jest to pierwsza taka strefa we wszystkich parkach rozrywki LEGO na świecie. Jedną z jej największych atrakcji stanowi NINJAGO The Ride – miejsce, w którym za pomocą zaawansowanej technologii dzieci przenoszą się do świata NINJAGO w wymiarze 4D i mogą stać się prawdziwymi wojownikami ninLegoland Billund Otwarcie (5)ja.

Pierwszymi gośćmi LEGOLAND-u w Billund w nowym sezonie była duńska rodzina królewska, której członkowie jako pierwsi mogli wypróbować The Ride!

Udział członków duńskiej rodziny królewskiej w inauguracji nowego sezonu to dla nas wielki zaszczyt. Cieszymy się, że po raz kolejny możemy zaprosić wszystkie dzieci i ich rodziców, by w rozwijający i twórczy sposób spędzali wspólnie czas w naszym rodzinnym parku rozrywki, zwłaszcza, że czeka na nich fantastyczna niespodzianka – zupełnie nowa strefa NINJAGO WORLD. – mówi Christian Woller, dyrektor LEGOLAND.

lego4LEGOLAND w Billund otwarty będzie dla dzieci z całego świata do 30-go października. Dzieci spędzą tam czas na kreatywnej zabawie wśród niesamowitych konstrukcji z klocków LEGO, będą przeżywać niesamowite przygody ze swoimi ulubionymi bohaterami budując wszystko, co tylko przyjdzie im do głowy.

Z Polski do Billund możemy dostać się np. samolotem m.in. z Warszawy, Krakowa lub Gdańska (niektóre loty z przesiadką w Kopenhadze). Na miejscu czeka nas rozbudowana sieć hotelowa, choć największą atrakcją jest nocleg w hotelu położonym na terenie parku rozrywki. W tym roku jego atrakcją są pokoje tematyczne NINJAGO – dzieci mogą spędzić noc w towarzystwie swoich ulubionych bohaterów tej serii.

lego3Dla dzieci dostępne są niemal wszystkie atrakcje parku, jednak do niektórych obowiązuje wzrost powyżej 110cm, który obsługa zmierzy przed wejściem do danej atrakcji. Ceny biletów zależą od momentu rejestracji. W danym dniu kosztują od 329 DKK dla dziecka, jeśli zarezerwujemy je od 2 do 6 dni przed wizytą, cena spadnie o 10%, a powyżej 7 dni przed wizytą o 15%.

A TUTAJ znajdziemy szczegółowe informacje na temat atrakcji parku rozrywki LEGOLAND.

c

Autor: Wojciech Musiał na podstawie informacji prasowej Legoland.

Park rozrywki Legoland zaprasza na nowy sezon
5 (100%) 4 głosów

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *