Narada przed bitwą – widowisko rekonstrukcyjno-historyczne Teatru Wilanów

Jak co roku z okazji Dni Wilanowa Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie zaprasza na widowisko plenerowe. Opierając się na źródłach i przekazach historycznych przygotowano spektakl „Tulln A.D. 1683, czyli narada przed bitwą w obronie chrześcijaństwa”.

9 września przenieśmy się w czasie i weźmy udział w naradzie wojennej. Odwiedźmy XVII-wieczny obóz wojskowy i przekonajmy się, jak wyglądało żołnierskie życie codzienne. Scena Historyczna Teatru Wilanów przy Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie zaprasza na wyjątkowe widowisko plenerowe, podczas którego odtworzymy naradę wojenną w Tulln przed zwycięską bitwą pod Wiedniem.

W widowisku udział wezmą aktorzy, rekonstruktorzy i wolontariusze. Goście będą świadkami narady wojennej prowadzonej w obozie Wojsk Koronnych. Przekonamy się, jak trudna była droga króla Jana III do objęcia dowództwa skłóconych armii wojsk sojuszniczych podczas wielkiej wyprawy wiedeńskiej.

Widowisko odbędzie się 9 września na dziedzińcu pałacu w Wilanowie, godzina 17:00 – 19:00. Wstęp wolny. Szczegóły można znaleźć TUTAJ.

mat. prasowe organizatora

Fot. Arek Obszyński

Narada przed bitwą – widowisko rekonstrukcyjno-historyczne Teatru Wilanów
Możesz ocenić ten artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *